Ödülleri iki Bakan verdi

Ödülleri iki Bakan verdi
10 Mart 2016, Perşembe - 20:11

Çayırova- Şekerpınarda yer alan TAYSAD’ın (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) 38’inci Genel Kuruluna  Bakan Işık ve Bakan Elitaş birlikte katıldı 

Patent-Faydalı Model- Endüstriyel Tasarım, İhracat ve Eğitim konularındaki başarı ödüllerinin dağıtıldığı törene Ekonom Bakanı Mustafa Elitaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TAYSAD Başkanı Yunus Çiftçi, Başkan Vekili Alper Kanca ve TAYSAD yönetim kurulu üyeleri  ve sektör temsilcileri katıldı.

Bakan Fikri Işık Genel Kurulda yaptığı konuşmada, “Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği TAYSAD’ın 38. Olağan Genel Kurulu’nda, aranızda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu genel kurulun sektör ve sanayicilerimiz için, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kurulduğu 1978 yılından bu yana, ülkemizde otomotiv yan sanayisi için çok değerli hizmetlere imza atmış olan TAYSAD nezdinde, sektörün gelişimine katkı sağlamış olan tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Geçmişte sektör ve TAYSAD için önemli hizmetler yapmış ve bugün aramızda olmayan iş insanlarımızı da rahmetle anıyorum” dedi.

TAYSAD’ın 38’inci Genel Kuruluna katılan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ta, “Türk markaları dünyada kalitesiyle dikkat çekiyor. AR-GE yasasını çıkardık. Bundan en çok otomotiv sektörü yararlanacak. Otomotiv yardımcı sanayisinin oluşmasını çok önemsiyorum. Yan sanayi yatırım çekmede çok öneme sahiptir. Otomotiv yan sanayinin daha fazla teşvik edilmesi için çalışmalar yapacağız. Mülkiyet ve fikri haklar konusunda da çalışıyor patent konusunda bakanlar kurulunda bunu tartışacağız ve yasalaşmasını sağlayacağız. AR-GE çalışmalarının ardından patent sayısında artmalar bekliyoruz. Hedefimiz ileri teknoloji olmalıdır. Bu alanda ihracatımız artmalıdır. Çıkaracağımız patent kanunu bunu da destekleyecektir. Katma değeri yüksek olan ürünlere daha fazla teşvik yapmak istiyoruz. Zor işi yapana daha çok teşvik vermek amacındayız ve çalışıyoruz. Komşumuz İran önemli bir pazardır. İran’ın tüketimi gerekliliği bizim sanayicimiz gerçekleştirecektir. Afrika pazarı da aynı şekildedir. TAYSAD’ın 38. Olağan Genel Kurulu hayırlı olsun”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki