Öğrenciler Daha Aktif Olacak

Öğrenciler Daha Aktif Olacak
12 Nisan 2016, Salı - 11:03

Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Kocaeli Şubesi öğretmenlere 'Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikalı Eğitim Programı' düzenledi. Kursa katılan öğretmenler oyunları, dikkat bozukluğu ve bilgisayar bağımlısı öğrencilerin adaptasyonunda kullanacak.

Sendika hizmet binasında düzenlenen programla ilgili açıklamada bulunan Aktif Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mahmut Mollarecep” Sendikalar günümüzde siyasallaşırken asıl görevleri olan üyelerinin mesleki gelişimine katkı yapmayı unutuyorlar veya  ihmal ediyorlar. Biz gerçek ve verimli sendikacılık anlayışıyla üniversitelerle yaptığımız protokollerle tüm eğitimcilere hizmet veriyoruz, Sendikamız eğitimcilere gerçek anlamda eğitim-öğretime hazırlayıcı ve donatıcı eğitimlerle, farkını hissettiriyor, yaşatıyor, yaşatmaya devam ediyor. 

FARKINDALIK YARATIYORUZ 

Değişik programlarla üyemiz olsun olmasın tüm öğretmenlerimizin her açıdan farkındalık ortaya çıkarabilecekleri fırsatlar oluşturmaya çalışıyoruz. Durmuyoruz, durmayacağız. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı programı, Hızlı ve Etkin okuma sertifika programlarından sonra öğretmenlerimizi Akıl ve Zeka Oyunları sertifikalı eğitim programıyla buluşturmanın sevincini sendika olarak yaşamaktayız. Bu programlarda 140 eğitimciye eğitim verdik. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin bilişsel ve fiziksel gelişiminde bu oyunları aktif şekilde kullanabilecekler. Ayrıca bu program öğretmenlerimize, öğrencilere yönelik materyal geliştirme, zeka oyunları konusunda velilere rehberlik etme,öğrencilerinin eğitimsel ihtiyaçlarını karşılama gibi daha birçok fayda sağlayacaktır." dedi.

ÖĞRENCİLER DAHA AKTİF OLACAK

Sertifika alan öğretmenlerin okullarında dikkat sorunu yaşayan, bilgisayar bağımlısı olan, zeka gelişimine önem veren öğrencilere yönelik akıl ve zeka oyunları çalışmaları yapabileceklerini belirten Mollarecep "Zeka oyunlarıyla işlenen derslerde öğrenciler daha aktif olacaktır.Ayrıca öğrenciler hızlı , stratejik ve soyut düşünmeyi,çözüm üretmeyi, sistemli ve disiplinli çalışmayı ve sosyalleşmeyi öğreneceklerdir." diye konuştu.

Programa katılan öğretmenler, hem eğlendiklerini hem de 60 tane oyun öğrendiklerini kendilerinin gelişiminde etkin rol oynayan sendikalarının yöneticilerine de teşekkür etti. İki gün süren program, kursu veren Tekin Bozkurt ve Aziz Kaya”ya plaket takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki