Öğrencilerde tatil heyecanı başladı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 12 Haziran'da son erecek. 249 bin öğrenici karnelerini aldıktan sonra tatile çıkacak. İdareciler ve öğretmenlerin mesaisi ise bir ay daha devam edecek.
08 Haziran 2015, Pazartesi - 13:31

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının tamamlanmasına günler kala hem sınav hem de öğrencilerin tatili hakkında değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, özellikle anne ve babalara uyardı. Çelik, kötü karne getiren öğrencinin başarılı öğrencilerle kıyaslanmaması gerektiğini ifade etti. Çelik, TEOG sınavına girecek 43 Bin öğrenciye tavsiyelerde bulunurken öğrenciler için ilk defa tercih rehberi bastırdıklarını ve danışmanlık ve rehberlik hizmeti verecek merkezlerin kurulacağını bildirdi. 

249 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALACAK 
2014-2015 Eğitim Öğretim Dönemi biterken 249 Bin 615 öğrenci, tatile girecek. Okullar 14 Eylül´de eğitim öğretime açılacak. Ayrıca bütün öğretmenler tatilden sonra 14 Haziran´da başlayacak ayın sonuna kadar hizmet içi eğitime tabi tutulacak" dedi. Eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte öğrencilere ve velilere uyarı ve tavsiyelerde bulunan Çelik, "Hem eğitim hem öğretim açısından çocuklarımızın yaz tatilini çok iyi değerlendirmelerini özellikle boş zamanlarını boşa değil de kendilerine yararlı olacak işlerde harcamalarını, bol bol kitap okumalarını istiyoruz. Çocukların aldıkları zayıf karnelerinden dolayı anne babaların onları üzmesini istemiyoruz. Karneler kötü olabilir ama başka çocuklarla kesinlikle kıyaslamasınlar. Kırık notlar düzeltilebilir ama kırık kalp düzeltilemez. Çocuklar başkalarıyla kıyaslanmaktan hiç hoşlanmaz. Özgüvenlerini kaybederler. Gelecek seneye daha iyi hazırlanacaklarını, bütünleme sınavında daha başarılı olabileceğini biliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki