Öğrencilere beş gün tatil

28 Nisan 2015, Salı - 18:48

TEOG 2’nci dönem ortak sınavları çarşamba ve perşembe günü yapılacak. Hem bu iki gün hem de 1 Mayıs ve hafta sonuyla birlikte öğrenciler toplam 5 gün tatil yapacak

Çarşamba ve perşembe günü sekizinci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girebilmek için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 2’nci dönem ortak sınavları var. İlimizde toplam 28 bin 324 öğrenci iki gün ter dökecek. İl genelinde 260 okulda 2 bin 24 salonda sınav yapılacak. Sınav boyunca her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ortak tedbirler aldı. Sınav boyunca okullarda salon başkanları görev başında olacak, okul müdürleri ise bina sorumlusu olarak sınav boyunda kontrolü elinde tutacak.

 

DERS OLMAYACAK

Sınavların yapılacak tüm okullarda 5, 6 ve 7. sınıf öğrenciler ders yapmayacak. Aynı şekilde ortaokullarla birlikte aynı bahçede eğitim gören ilkokullarda da ders yapılmayacak. Böylece iki gün öğrenciler için tatil olacak. Bu iki günlük tatilin arkasından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü resmi tatil olması sebebiyle tüm öğrencilere ve tüm çalışanlara tatil olacak. 2 Mayıs Cumartesi ile 3 Mayıs Pazar günü hafta sonu tatillerinin eklenmesiyle tatil 5 güne çıkacak. Bu durumda sevinen taraf yine öğrenciler oldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki