Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

23 Kasım 2015, Pazartesi - 15:12

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak ,son derece önemli ve bir o kadar da kutsal bir meslek olan öğretmenliğin toplumsal  hayattaki önemine değinip Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Başkan Karabacak mesajında,”Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü olması ve medeni milletler seviyesine erişmesi ancak  öğretmenlerinin başarılı  çalışmalarına bağlıdır.Bu kutsal mesleği  diğer birçok meslekten ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır. Öğretmen ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

DARICA EĞİTİM ŞEHRİ OLDU

Darıca Belediyesi olarak halkımıza her alanda hizmet ettiğimiz gibi eğitim alanında da hizmet veriyoruz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken okullarda aldıkları eğitim yanında Darıca Belediyesi Bilgievleriyle eğitimlerine ücretsiz destek oluyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerine yapmış olduğumuz katkılarla birlikte eitim kurumlarına her türlü maddi manevi destek vererek daha iyi ortamlarda eğitim almaları için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğin hazırlanmasında birinci etken olan öğretmenlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle güçlü ve modern bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen ülkemize  en büyük hizmeti veren ,gençlerimizi emanet ettiğimiz , onları hayata hazırlayan , fedakar ve cefakar bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor, eğitim yolunda şehit düşen tüm öğretmenlerimizi  rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki