Öğretmenlere yangın eğitimi

Öğretmenlere yangın eğitimi
18 Mayıs 2016, Çarşamba - 12:56

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi okullarda öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği yangın eğitimini bu kez öğretmenlere veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi küçük bilgilerle hayat kurtaran yangın eğitimlerini toplumun her kesimine yayıyor. STK’lar, kurumlar, kuruluşlar, işyerleri ve okullar gibi pek çok alanda yangın eğitimi veriliyor. Okullarda öğrencilere yönelik eğitimlerini sürdüren Kocaeli İtfaiyesi, öğretmenleri de unutmadı. Bu kapsamda İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM) eğitmenleri tarafından öğretmenlere yangın konusunda eğitim veriliyor.

8’ER SAATLİK EĞİTİMLER

İlçelerimizin milli eğitim müdürlükleri arasında belirlenen mutabakatlar çerçevesinde öğretmenler, yangın güvenliği konusunda, itfaiye eğitmenleri tarafından eğitimden geçiriliyor. Eğitim kapsamında ilk, orta ve liselerde acil durum ekibi olarak görevlendirilmiş olan öğretmenler eğitime alınıyor. Eğitimler, her ilçede seçilen bir okulda toplanmak suretiyle, gruplar halinde ve 8’er saatlik eğitimler halinde uygulanıyor.

UYGULAMALI EĞİTİM

Yapılan eğitimlerde, teorik bazı bilgilerin verilmesinin yanında, uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor. Eğitimlerde, acil durum ekibi görevi ile görevlendirilmiş olan öğretmenlere Yanma ve Yangın, Yangın Yerindeki Tehlikeler, Söndürme Maddeleri ve Söndürme Teknikleri, Acil Durum Ekiplerinin Görev, Yetki ve Sorumlulukları, Portatif Söndürücüler, Katı Madde Yangınları ve Diğer Yangınlarla Mücadele, Bina içi Yangın Hortum Dolapları ve Kullanım Esasları, Acil Durumlarda Hareket Tarzı ve Tahliye Prosedürleri konuları anlatılıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki