Okullarda Yangın Denetlemesi Yapıldı

01 Şubat 2016, Pazartesi - 15:33

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi üzerine tüm okullarda yangın güvenliği denetlemesi yaptı .Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi üzerine tüm okullarda yangın güvenliği denetlemesi yaptı. İtfaiye ekipleri, Kocaeli'deki 891 resmi ilkokul, ortaokul, lise ve engelli eğitim okullarında yangın güvenlik tedbirlerini inceledi. İncelemeler, İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan mühendislik ve itfaiyecilik dallarından teknik personelden oluşturulan denetim ekiplerince gerçekleştirildi.

ALTI AYDA TAMAMLANDI

İncelemelerde; yangın güvenlik tedbirlerinin yeterli olup olmadığı, yeterli ise aktif olup-olmadığı ve yaptırılması gereken bakım-ölçüm işlemlerinin düzenli biçimde yapılıp-yapılmadığı değerlendirildi. Altı ayda tamamlanan incelemede, eksik olduğu tespit edilen hususlar, her okul için ayrı düzenlenen listeler halinde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderildi ve bu eksikliklerin kısa zamanda giderilmesi istendi.

DENETİMLER SEKTÖRLER BAZINDA YAPILDI

2014 yılında başlanan "Kocaeli'nin tüm tesis ve işletmelerin yangın güvenliğinin denetlenmesi" projesi, İtfaiye Dairesi Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü'nce oluşturulan ekipler tarafından yürütüldü. Yapılan denetim planına göre ilk önce kentte bulunan tüm sağlık tesislerinde çalışma yapıldı. Bugüne kadar sırasıyla: Konaklama Tesisleri (otel, motel, pansiyon, öğrenci yurdu, yatılı kurslar), Toplanma ve Ticaret Amaçlı Tesisler (Alışveriş merkezi, pasaj, çarşı, düğün salonu, spor salonu, sinema, tiyatro vb.), Özel Eğitim-Öğretim Tesisleri (özel okul, dersane, kurs, etüd merkezi, anaokulu, kreş vb.)

ile Kocaeli Üniversitesi'nin tüm binalarının, inceleme ve denetimleri tamamlandı.

DENETİMLER TEKRARLANACAK

Denetim ekibi, son olarak tüm resmi okulların denetimini tamamlanmasının ardından, plan doğrultusunda fabrika, atölye gibi her türlü endüstriyel üretim tesislerinin denetimine başladı. Bu sektörün tamamlanmasıyla birlikte, depolama tesisleri (Lojistik tesisleri, tank çiftliği,  depo, antrepo, liman, katlı/açık otopark) ve akaryakıt istasyonlarının denetimine geçilecek. Böylelikle denetim süreci tamamlanmış olacak ve ilk denetlenen yerden başlayarak, bu denetimler sürekli olarak tekrarlanacak

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki