Okulların rengini bile muhtara soracağız

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, alınan her kararda muhtarların bilgilendirilmesini istediğini belirterek, “Okullarımızın boyasının rengine bile muhtarlarımızla birlikte karar vereceğiz” dedi.
30 Temmuz 2015, Perşembe - 19:25

2015 yılı İzmit İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut’un Vali Güzeloğlu’na eşlik ettiği toplantıda ilçedeki yatırım ve sorunlar ele alındı. Vali Güzeloğlu’nun muhtarların yetkilerini artırarak, yerel yönetimlerde daha önemli yerlere gelmesi gerektiğini belirttiği konuşmasında mahalle muhtarlarına verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Sunumların ardından muhtarlar mahallelerindeki projeler hakkındaki şikayetlerini ve önerilerini aktardı.

BÜYÜK BİR ŞEHİRİZ
Açılış konuşmasını yapan Vali Güzeloğlu, Kocaeli’nin Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi ve zenginleşmesine ulaşma yolunda çok büyük katkılar sağladığını belirterek, “Hemen tüm sektörlerde Türkiye’nin ilk 3 ili ve merkezi konumunda olan büyük bir şehrimizdir. Temel başlıklarla baktığımız zaman tüm sektörlerde Kocaeli’nin bu iddiası sürmektedir. Bizler ister atanmış, ister seçilmiş olalım, her görevin temel gayesi millete hizmet etmektir. Amacımız koşul olarak vatandaşımızın kamu hizmet ve kapasitesini daha ileriye götürmektir. Her an bu bilinçle hareket etmelidir. Ortaklaşa kültür düzeyinde tüm daireler iş birliği güç birliği ama en önemlisi gönül birliği içinde hareket etmelidir” ifadelerini kulandı.

UYGUN ÇÖZÜMLER OLUŞTURMALIYIZ
Karar verirken tek yanlı kararlar değil kararı kapsayan vatandaşların da görüşlerinin alınması gerektiğini dile getiren Güzeloğlu, “Valilik yaptığımız görev sürecinde 8 aydan bu yana Kocaeli’nin bu güzelliğini ve bütünlüğünü oluşturan her kesimi dinlemek düşüncelerini değerlendirmek adına en uygun çözümleri oluşturmak amacındayız. Bir karar alırken bilinmelidir ki, karara konu olan herkesin düşünceleri bilinerek ona göre kendi kararımız tekrar gözden geçirilmiştir. Çünkü alınan karar uygulanabilir bir karar olmalıdır. Harcanacak para bile 2 katı yarar sağlamalıdır” şeklinde konuştu.

BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ
Muhtarlarla ilgili de konuşan Vali Güzeloğlu, muhtarların belli noktalarda daha çok söz sahibi olması gerektiğine değinerek, “Bütün hizmetlerimizi vatandaşımız için yapıyorsak, muhtarlar bu karar süreçlerinin içinde mutlaka yer almalıdır. Alınan her kararda muhtarlarımızı bilgilendireceğiz. Vatandaşla olan hizmet köprüsünü güçlendirecek olanlarda yine muhtarlarımızdır. Bir mahallede İlkokul mu, ortaokul mu yapılacağı, bittikten sonra okulun boyasının ne renk olacağına bile birlikte karar vereceğiz. Şikayetleriniz varsa, bunları bize aktaracaksınız. Paylaşımcı yönetim anlayışı muhtarlarımızdan başlayarak tüm Kocaeli’de hayata geçecek” diye konuştu.

HASSAS OLALIM
Paylaşımcı yönetim anlayışının kaymakamlar tarafından koordine edileceğini vurgulayan Güzeloğlu, “Sosyal yardımlarda mahallelerimizdeki kişilerin halini en iyi bilenler sizlersiniz. Biraz daha hassas olalım. Hiçbir insanımız temel beslenme, barınma, eğitim sağlık konusunda eksik kalmasın. Biz bunların hepsini karşılayabiliriz. Geçtiğimiz haftalarda 35 dakika 95 kilo yağış aldık. Can kayıplarımız yok ama diğer kayıpların da tekrar yaşanamaması için iş biriliği içinde çalışmalarımız devam ediyor. Mağdur olan her insanımıza hemen mağduriyetini giderecek durumdayız” dedi.

PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR
Güzeloğlu’nun ardından konuşan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, 12 ilçe arasında Gebze’den sonra en fazla yatırımı alan ilçenin İzmit olduğunu söyleyerek, “Bu yatırımlar toplamda 42 milyon 116 bin 604 lira tutarında oldu. Devam eden 31 projemiz var ve çalışmalar devam ediyor. İSU’nun 7 tane proje çalışması devam ediyor. Kocaeli Vergi Dairesi yapım işi devam ediyor, proje tutarı 22 milyon civarında. Hala devam eden şehir stadyumunun yüzde 50’si bitti. 2016 yılının nisan ayında tamamlanması öngörülmektedir. Akmeşe, Balören, Süleymaniye, Zeytinburnu, Sapakpınar, Kozluca, Kozluca mahallelerinde Akmeşe Barajı ve Sulaması 2016’da projesi bitecek” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki