Ön seçim bekleyenlere kötü haber

15 Şubat 2015, Pazar - 22:20

CHP Parti Meclisi toplantısında milletvekili adaylarının belirlenmesi noktasında Kocaeli için merkez yoklaması yapılması kararı çıktı. Tüm hazırlıkların önseçime yönelik olduğu Kocaeli’nde partililer büyük bir hüsran yaşadı.

 

CHP’de milletvekili aday adaylarının kaderini belirleyecek toplantı, genel merkezde yapıldı. Kocaeli’nin de aralarında bulunduğu 81 il için önce MYK toplantısı yapıldı.  CHP Parti Meclisi (PM), Kocaeli’nin de aralarında bulunduğu 81 il için Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) raporları ışığında aday belirleme yöntemini belirledi. MYK Kocaeli için “Merkez yoklaması yapılsın” dedi. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız il başkanı Cihat Altınyuva, kendilerinin önseçim talebinde bulunduklarını belirterek, “CHP kurumsal bir yapıdır. PM kararını uygulayacağız. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapacağız ve tartışmayacağız.

 

Kocaeli’de daha önce olduğu gibi dar anlamda eğilim yoklaması sonrada yine Genel Merkez tarafından kamuoyu araştırması ve anketler yapılacak ve adaylarımızı böylece belirleyeceğiz. PM kararını tartışmayız” dedi. 

 

Önseçim yapılacak iller

Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara 1(1,3,5,7), Ankara 2(1,3), Antalya(3), Aydın(1), Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul 1(1,3,5,7,9), İstanbul 2(1,3,5,7), İstanbul 3(1,3,5,7,9), İzmir 1(2,4), İzmir 2(2,4,6), Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Trabzon, Uşak, Yozgat

 

Eğilim yoklaması yapılacak iller

Adana (1,5), Adıyaman (2), Bursa (2,4), Kahramanmaraş (2), Kayseri(2), Mersin (1,4), Tekirdağ (1), Zonguldak (2), Malatya, Muğla (2)

 

Merkez yoklaması yapılacak iller

Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Mardin, Muş, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van, Yalova, Eskişehir

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki