Onlar Kocaeli’ye bağlanmak istiyorlar

07 Temmuz 2015, Salı - 03:43

 

Sapanca’da bir grup esnaf işyerlerinin pencerelerine “Sapanca’ya hizmet alamadığımız için Kocaeli’ye bağlanmak istiyoruz” yazılı afişler astı

Sapanca’da Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet alamadıklarını belirten bazı esnaflar işyerlerinin camlarına “ Sapanca’ya hizmet alamadığımız için Kocaeli’ne bağlanmak istiyoruz” yazılı afişler astılar. Kampanyaya katılan esnaflardan emlakçı Mustafa Bilgin tepkilerini dile getirirken Büyükşehir Belediyesi’nin Sapanca’ya üvey evlat muamelesi yaptığını söyledi.

OTOBÜS YOK
Esnaf Mustafa Bilgin, Sapanca’nın tam anlamıyla hizmet fakiri olduğunu belirtirken Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye otobüs göndermediğini, imarla ilgili sorunların görmezden gelindiğini anlattı. Sapanca Gölü’nü Adapazarı’nın kullandığını çilesini Sapanca’nın çektiğini anlatan Bilgin tüm bunlara tepki olarak Sapanca’nın Kocaeli’ye bağlanmasını istediklerini söyledi.

PARA İSTİYORLAR

Esnaf Mustafa Bilgin, Sapanca, Kırkpınar arasındaki 500 metrelik yolun yıllardır asfaltlanmadığını, Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt için Sapanca Belediyesi’nden para istediğini öne sürdü. Bilgin Sapanca’ya belediye otobüsü çalışmamasını eleştirirken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin Yanık’a kadar çalıştığını söyledi.

FİDANLAR KURUDU
İlçenin imar sorunlarından yakınan Mustafa Bilgin Sapanca Gölü’nün Serdivan kıyısının beton yığınına dönüştüğü iddia etti ve “ Bizim Sapanca’da yapılaşma yasağı var. Göl kıyısında arazilerimiz bomboş duruyor” dedi. Sapanca Gölü’nün Adapazarı tarafından kullanıldığını belirten Bilgin “ Gölü Adapazarı kullanıyor, zararını biz çekiyoruz. Kapakları açmadılar. Tüm arazilerimiz sular altında. Yetiştirdiğimiz fidanların hepsi sudan kurudu” dedi.

FİDAN ALMIYORLAR
Sapanca’nın bir botanik cenneti olduğunu ifade eden Mustafa Bilgin “ Burada süs bitkiciliği konusunda büyük bir gelişme var. Ancak Büyükşehir Belediyemiz buradan gelip tek bir fidan almıyor. Ama Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tüm fidanlarını Sapanca’dan alıyor. Biz de artık hizmet alamadığımız Sakarya yerine Kocaeli’ne bağlanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ HABERİM OLDU
Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise konuyla ilgili olarak “Benim de yeni haberim oldu. Bazı arkadaşlar işyerlerinin camlarına böyle bir talebi dile getiren yazılar asmışlar. Özellikle imar konusunda bazı sorunlar yaşayan arkadaşların zaman zaman bu tarz taleplerini dile getirdiklerini duyardım. Ancak bu farklı bir durum. İlerleyen günlerde gerek duyulursa yazılı bir açıklama yapabilirim” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki