ONLAR KURAN BÜLBÜLLERİ

25 Nisan 2015, Cumartesi - 21:13

 

Kur'an kurslarında yaş sınırlamasının kaldırılması üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde, İlçemiz Çayırova’da açılan 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an Kursunda Kuranı kerimi okumaya başlayan çocuklar için tören düzenlendi.

Kuranı Kerimi ilk defa okuyan çocukların, Kur’an-ı Kerim okumalarının ardından açılış konuşmasını yapan Çayırova Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, ''Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşıladı. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretildi.  Çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verildi. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendiler.

Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetiştirilmeleri için hocalarımız gayret gösterdiler.'' İnşallah Çayırova ilçemizde küçük yavrularımızın Kuranı kerim öğrenmeleri için yeni yerler açacağız. Küçücük yaşlarında kuranı kerimi öğrenen bu yavrularımızı tebrik ediyorum, anne ve babalarını kutluyorum, emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki