Ordululardan Çanakkale Çıkarması

Ordululardan Çanakkale Çıkarması
27 Mart 2016, Pazar - 15:09

Çayırova Ordulular Derneği Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı Etkinlikleri Kapsamında, Otobüsle Çanakkale’ye  Çıkarma Yaptı.Ordular Aileleri İle Birlikte, Organizasyon Kapsamında Çanakkale Şehitliklerinde Ziyaretlerde Bulundular

 

ÇAYIROVA ORDULULARDAN ÖRNEK ZİYARET

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamındaÇayırova Ordulular Derneği Başkanı Sayın Ramazan Demir Yaptığı Açıklamada; ÇokDeğerli Hemşerilerimiz Çanakkale Şehitlerimizi Anma Ve Ziyaret Programında Bize Ulaşımda Destek Olan Beşiktaş Belediye Başkanımız Sayın Av.Murat Haznedar A Ve Katılımlarından Dolayı Tüm Hemşerilerimize Şahsım Ve Yönetimim Adına Teşekkür Ederim Dedi.

ŞEHİTLER ABİDESİ NDE BULUŞTULAR
Sabah erken saatlerde Gelibolu yarımadasına ulaşan Çayırovalı Ordulular kafilesi, geziye İlk olarak Kilitbahir köyündeki Namazgah tabyasından başladı. Seyit onbaşı anıtının da bulunduğu bölgede gerçekleştirilen ziyaretin ardından, sırasıyla Havuzlar şehitliği, Soğandere ve Şahindere şehitlikleri gezildi. Burada bulunan şehitliklerde dua eden Ordulular, ardından Şehitler Abidesinde bir araya geldi. 

ÇAYIROVA ORDULULAR BURADA 
Çayırova Ordulular Derneği Başkanı Sayın Ramazan Demir Yaptığı Açıklamada;otobüsle Çanakkale’ye geldik. Çayırovadaki Ordulular aileleri birçok kişiyi bir araya getirerek Çanakkale’ye taşıdık. Ülkemizde, birlik beraberliğe şu an çok ihtiyacımız var. Hemşerilerimizin mutlaka Çanakkale’ye gelerek, burada birlikte mücadele eden ecdadımızın sergilediği birlikteliği görmelerini istiyoruz. Bugün otobüsle Ordulular burada. Bay bayan genç ve çocuklarımız, rehberlerimiz eşliğinde gezme fırsatı buldu. 101. yılda Ordulular olarak buradayız. İnşallah bundan sonra da burada olacağız” dedi. Başkan Demir, daha sonra da Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle alanda bulunan bayan ziyaretçilere gül dağıttı. Çayırova Ordulular kafilesi, gün boyunca şehitlik ve anıtları ziyarette bulundular.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki