Ortadoğu'ya barış gelecek

22 Şubat 2015, Pazar - 00:49

Ak parti genel başkan yardımcısı Gebze’de gündeme yönelik açıklamalarda bulunarak,Çözüm süreci başarıya ulaşırsa huzurun geleceğini ifade etti.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, çözüm sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, sadece Türkiye'nin değil, Kafkasya, Ortadoğu, ve Balkanlar'ın huzura erişeceğini istikrar ve demokrasinin geleceğini söyledi.

Dünyada güç tanımının yeniden tanımlandığına ve güçlerin yeniden belirlendiğine dikkat çeken Soylu, “dünyada artık ekonomik, siyasi, askeri güçten sonra yeni bir güç tanımlaması yapılmıştır. Bunun adı soft power denilen yumuşak güçtür. Türkiye artık dünyanın süper powerı yani yumuşak gücüdür” dedi, Soylu "“Şimdi yepyeni bir dünyanın içindeyiz. Dikkat ediniz. Yeni bir güç tanımlaması var. Soft power dediğimiz yumuşak bir güç var. İşte bizim yeni dünyada keşfettiğimiz, tanımladığımız, bir iki üç dördüncü güç yumuşak güç. Türkiye’nin en temel güçlerinden bir tanesidir.” şeklinde konuştuTürkiye’nin milli ve stratejik hedeflerini gerçekleştirilmesi konusunda önündeki en büyük engelin bürokratik engel olduğu görüşünü savunan Soylu, bu engeli aşacaklarını söyledi:

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki