OSB’lerden yatırım için ortak çağrı

OSB’lerden yatırım için ortak çağrı
21 Ağustos 2016, Pazar - 14:55

 

Sanayinin başkenti Gebze’den Türkiye’ye önemli bir çağrı yapılıyor. Gebze Ticaret Odası öncülüğünde bir araya gelen OSB’ler, işadamlarını yatırıma davet ediyor, vatandaşlara da ekonominin can damarı alışverişten vazgeçmemeleri hususunda tavsiyesinde bulunuyor

 

OSB’lerin ortak bildirisinde şu ifadelere yer verildi; Türkiye, 15 Temmuz akşamı hain darbe girişimi karşısında, uçurumun kenarından dönmüştür. Başta aziz milletimiz olmak üzere Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, siyasi partilerimiz ve medyamızın el ele dik duruşu, Türkiye’nin karanlığa itilmesinin önüne geçmişir. ‘Her şerde hayır vardır’ sözüne ithafen, FETÖ örgütünün kalkışması amacına ulaşamamış, aksine ülkemizdeki birliğin ve beraberliğin pekişmesine vesile olmuştur. Ülke olarak günlerdir meydanlarda ‘Demokrasi nöbeti’ tuttuk, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Yeni Kapı mitingi ile tek bayrak, tek devlet, tek millet ve tek vatan fotoğrafını iktidarı, muhalefeti ile birlikte verdik.

İş dünyası olarak bu tablodan oldukça memnun olduğumuzu belirtir, artık ulus olarak önümüze bakmamız gerekliliğini önemle vurgularız. Daha güçlü bir Türkiye için sanayicilerimize, işadamlarımıza, tacir ve tüccarlarımıza özellikle vatandaşımıza ortak bir çağrıda bulunuyoruz; istihdamı artırmak, yatırımlarımızı ertelemeden aksine hız vermek, iş fikirlerimizden vaz geçmemek, alıp ve satarak ekonomimize can verin diyoruz. Bu ortak bildiriyi imzalayan kurumlar olarak, büyük Türkiye’yi ‘ekonomi nöbetlerine’ davet ediyoruz.

HEDEF; 2023 OLMALI!

Ülkemizin iflasının istendiği o karanlık gece Türkiye’nin ekonomik özgürlüğünün ne kadar önemli olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı. Bundan dolayıdır ki, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyon projelerinden olan 2023 hedefleri, bu ülke için artık namus borcu olmuştur. Bu bağlamda artık Türkiye’nin 2023 hedeflerine kilitlenerek, kuvvetler ayrımını oluşturan tüm etkenlerle birlikte iş dünyası ve vatandaşıyla ekonomiye güç vermeliyiz. Sanayinin merkezi olan bölgemizde, Gebze Ticaret Odası, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi, İMES Organize Sanayi Bölgesi, Makine Organize Sanayi Bölgesi ve Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi olarak devletimizin ve milletimizin emrinde olduğumuzu önemle duyururuz. Daha güçlü bir Türkiye için aziz milletimiz demokrasi nöbetini tutarak üzerene düşeni fazlasıyla yapmıştır şimdi sıra biz sanayicilerin yılmadan yorulmadan tutacağı ekonomi nöbetine gelmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki