Otopark ve trafik cezası sorgulama EGM'den yapılabiliyor

15 Ocak 2016, Cuma - 12:58

Trafik cezası sorgulama ve otopark cezası sorgulama işlemini EGM'den yapabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama ve otopark cezası sorgulama ile borcunuzu öğrenip, ödemeyi GİB'den gerçekleştirebilirsiniz.

Kamu kuruluşlarından gerçekleştirilen işlemlerin artık internetten yapılabiliyor olması bilgi edinmeyi kolay hale getirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik cezası sorgulama ve otopark cezası sorgulama sistemi sayesinde vatandaşlar, kendi araçlarının plakalarına kesilen trafik ve otopark cezası sorgulamasını anında gerçekleştirebiliyor. Trafik cezası sorgulama işleminin ardından ceza tutarını anında ödemek istediğinizde de artık internetten faydalanarak istediğiniz anda ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Trafik cezası ödeme işlemlerinde erken ödeme yapmak sizleri yüklü müktarda ödeme yapmaktan kurtarır. Cezanın 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda vatandaşlara %25 oranında ceza indirimi yapılmaktadır. Ceza ödemelerinde süre ceza tebliğinin posta edilmesinin ardından başlar. Ancak size ait olan plakaya yazılan bir ceza olması durumunda bu bilgi sisteme işlenir. Trafik cezası sorgulama yaparak ya da otopark cezası sorgulama yaparak size kesilen cezadan kolayca haberdar olabilirsiniz. Dilerseniz tebligatın size ulaşmasını beklemeden sistemde görünen cezayı öğrenebilir, ardından bu cezanın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

EGM ÜZERİNDEN TRAFİK CEZASI SORGULAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesinden trafik cezası sorgulama işlemini yapmak istediğinizde, sitenin anasayfasında yer alan 'TRAFİK CEZASI VE OTOPARK SORGULAMA" bölümüne giriş yapın. Buraya giriş yaptığınızda sorgulama sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada sizden talep edilen; isim, soyisim, TC Kimlik No ve Doğum Yılı bilgilerini eksiksiz olarak doldurun. Ardından 'DOĞRULA' butonuna bastığınızda size sistemde adınıza kayıtlı borç olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki