Özdemir, K.K.T.C Cumhurbaşkanı ile görüştü

Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Genel Başkan Yardımcısı ve İşadamı İlyas Özdemir, K.K.T.C.’de gerçekleştirilen, II. Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu ve Kıbrıs Türk Ürünleri Fuarı’na katıldı.
20 Mayıs 2014, Salı - 18:31

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ), Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından organize edilen II. Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu ve Kıbrıs Türk Ürünleri Fuarı K.K.T.C.’de gerçekleştirildi. Fuar ve Forumun açılışı, K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Dışişleri Bakanı Özdil Nami ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Organizasyona, EkoAvrasya’nın davetlisi olarak katılan TÜKSİAD Genel Başkan Yardımcısı ve İşadamı İlyas Özdemir yaptığı açıklamada, “2 gün devam eden Fuara 12 ülkeden 70’i aşkın işadamı katıldı. Fuar ve Forum kapsamında Kuzey Kıbrıs ve diğer ülkelerden gelen işadamları ile görüşmelerde bulunduk, Kıbrıs’ta yetişen ürünler ve sanayi hakkında bilgi sahibi olduk” dedi.

Fuar kapsamında 60’a yakın firmanın stant açtığına dikkat çeken Özdemir, “Gerçekleştirdiğimiz ikili görüşmeler oldukça verimli oldu. Ayrıca Ada’da üretim yapan fabrikalarda incelemelerde bulunduk. Kuzey Kıbrıs’tan işadamlarını en kısa zamanda Kocaeli’ye bekliyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki