Özel çocuklar Vosvosla gezdi

27 Nisan 2015, Pazartesi - 11:12

 

KOÇDER’in özel çocukları, Otizm Farkındalık Ayı etkinliklerinin finalinde vosvos severler otomobillerine binerek şehir turuna çıktı

 

Dünya genelinde 2 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında otizm hakkında farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinliklerin gerçekleştirdiği Otizm Ayı’nın finalinin ilimizdeki ayağı Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER) ve Vosvos Team ekibinin işbirliğinde düzenlendi. Sosyal medya üzerinden örgütlenerek Vosvos otomobil severlerin bir araya geldiği Tos Vos İstanbul Team ve Vosvos İzmit Team, KOÇ-DER’in özel çocuklarını ziyaret etti. Rengarenk vosvos araçları karşılarında gören özel çocukların heyecanı, otomobillerle şehir turuna çıkmalarıyla perçinlendi. Tur sonrasında KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçarslan, Vos Vos severlerle dernek bahçesine hatıra fidanı dikti.

 

25 ARAÇLIK KONVOY
Kılıçarslan, etkinliğe destek vererek özel çocuklara unutulmaz bir gün yaşatan ekibe teşekkür etti. Yaklaşık 50 vos vos severin 25 araçla oluşturduğu konvoy herkesin ilgi odağı oldu. Ömer Türkçakal Bulvarı’ndan başlayarak, şehir merkezine kadar devam eden yolculuk sırasında özel çocuklar tüm araçlara ve yolda gördükleri her vatandaşa neşeyle el salladı. Çocuklara araçlarıyla unutulmaz bir gün yaşatan Tos Vos İstanbul Team sözcüsü Tolga Altınok, 25 araçlık konvoyla düzenledikleri etkinliğin bir benzerini geçtiğimiz yılda yaptıklarını ifade etti. Sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıyla vosvos severlere çağrıda bulunduklarını belirten Altınok, “Özel çocukları eğlendirmek ve gezdirmek amacıyla bugün buradayız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki