Özel öğrencilere ağız ve diş sağlığı programı

15 Eylül 2015, Salı - 14:05

 

“Koruyucu Diş Sağlığı Programı”, Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'ndeki özel öğrencilerle başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Koruyucu Diş Sağlığı Programı start aldı. Ağız ve diş sağlığı konusunda eğitimlerin verileceği, tedavi ve uygulamaların yapılacağı farkındalık programlarının ilki Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nde hayata geçti. Merkezde Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil ve çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, özel öğrencilere uygulamalar yaptı.

GENÇLERİMİZ RİSK ALTINDA

Toplumda yeterince önem verilmeyen ağız ve diş sağlığı hakkında engelli çocuklara uygulamalar yapan Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil risk altında birçok gencimizin olduğunu ifade ederek, "Özellikle engelli çocuklarımıza diş sağlığı konusunda daha fazla önem verilmesi lazım. Ülke olarak dişlerimizi ihmal ediyoruz. Bu kapsamda diş ipinin gerekliliğini de belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu. Çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ile özel öğrencilere diş fırçalama teknikleri ve tedavi uygulamaları yapan Dülgergil, burada tedaviye ihtiyacı olan çocukları aile ve diş sağlığı merkezlerine yönlendirileceğini ifade etti. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde ağız-diş sağlığı taramaları yapılacak. Ayrıca doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıp, mobil ünitelerle diş tedavileri yapılacak dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki