Özmen, Umreden Selam Getirdi

23 Şubat 2015, Pazartesi - 11:32

İlk kez gittiği kutsal topraklarda 15 günün geçirip dönüş h yapan ,Çayırova Mahallesi Muhtarı Ermiş Özmen, umre izlenimlerini aktardı.


Özmen, “Buraya gelirken daha önce umreye veya hacca gelenlerin anlattıkları anılarla dolu olarak geldim. İnsanlara ‘nasıl geçti` diye sorduğumuzda, ‘anlatmakla olmaz yaşamanız lazım` derlerdi. Şimdi ben de gitmek, görmek ve yaşamak lazım diyeceğim. En çok Kabe`yi görünce etkilendim. Tabi bundan etkilenmemek mümkün değil, anlatmakta kolay değil. Herkese olduğu gibi bizi de tam içeri girene dek Kabe`ye baktırmadılar” dedi. 

MÜTHİŞ BİR DUYGUYDU

 

 

Özmen sözlerine şöyle devam etti: “Kabe`yi gördüğümüzde müthiş bir duygu yaşadık. Nasıl bir insan çocuğu doğar duygularını ifade etmekte zorlanır ya onun gibi büyük bir heyecan yaşadık. Allaha şükürler olsun, yolculuğumuz çok rahat ve sıkıntısız geçti. Mekke`de Hira Dağı diğer kutsal mekanlar Arafat, Mina, Müzdelife, Cennetül Mualla gibi yerleri de gezme imkanı bulduk. Dualar ettik. Arap toplumunun bize değişik gelen yaşam tarzlarıyla da karşılaştık. Kabe anlatılmaz yaşamak lazım” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki