Paralel Devlet Gündeydoğu’da

Gebze’de muhtarla bir araya gelen MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
12 Ocak 2014, Pazar - 18:28

Türkkan paralel devlet konusuna değinerek, “Paralel devleti cemaatin içinde ve diğerlerinde aramaktansa Güneydoğu’da KCK ve PKK yapılanmasının içinde aramak lazım” dedi.

MHP Gebze İlçe Teşkilatı düzenlemiş olduğu programla Gebze’deki muhtarlar ile bir araya geldi. Dilaş Restaurantta gerçekleşen toplantıya MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, MHP Gebze Belediye Başkan adayı İbrahim Türkmen, Kocaeli İl Ocak Başkanı İbrahim Özcan ve Gebze’deki muhtarlar katıldı. Toplantıda konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan mecliste genel ve yerel tüm sorunları dile getirdiğini söyleyerek, “Milletvekili olarak vatandaşlarımızın her türlü sorununu meclise taşımaya çalışıyorum. Ben milletin vekili olarak bir mahalledeki çukuru bile gündeme getirmek ve mahallelerdeki sorunları İç İşleri Bakanına dahi bildirmek zorundayım. İktidar milletvekilinin mecliste dile getiremediği sorunları ben muhalefet milletvekili olduğum için kolayca dile getirebiliyorum. Bunu halkımızın lehine kullanıyoruz” dedi.

HÜKÜMET BANK ASYA’NIN İPİNİ ÇEKMEK İSTİYOR

Ülke ekonomisinin iyi gitmediğini dile getiren Türkkan, “ Türkiye’de ekonomi hiç iyiye gitmiyor. Bunu nerden biliyorsunuz derseniz son bir yıl içinde Kocaeli’nde 144 fabrika kapandı. Bu çok ciddi bir rakam. Ayrıca ihracat rakamları da aşağı düştü” diye konuştu. Hükümetin Bank Asya’nın ipini çekmek için uğraştığını söyleyen vekil Türkan, “Hükümet Bank Asya’nın ipini çekecem diye Bank Asya’dan paraları çekmek için vatandaşları galyana getiriyor. Bankacılık sistemini çökertmeye başladığınız zaman bu işi temizlemesi çok zor olur. Eskiden bu iş üç beş rakamla temizleniyordu. Şimdi ise rakamlar büyük, bu rakamları yurt dışında bize verecek kimse kalmadı. Ekonominin kötü gittiği bir sistemde hükümetin bir önlem almaya hali yok. Çünkü hükümet vaziyeti düzeltme peşinde” şeklinde konuştu.

YENİ BAKANLAR SORUNU ÇÖZEMEZ

Kabineye yeni atanan bakanların sorunları çözecek bakanlar olmadığı ifade eden Türkkan, “Ben yeni atanan bakanları tanıyorum. Sorunları çözecek bakanlar değil. Hükümet bu bakanları bizim çocuklardır rahat dururlar bizde ihanet etmezler amacıyla atamıştır” dedi.   Paralel devlet konusuna da değinen Türkkan, “Esas paralel devlet Güneydoğu’dadır.  Çünkü orada devlet kendi varlığını hissettiremiyor. PKK’ın orada çok ciddi bir devlet yapılanması var. İsteği yerden vergi alıyor, isteği yerde yol kontrolü yapıyor, isteği yerde çalışma izni veriyor. Paralel devleti cemaatin içinde ve diğerlerinde aramaktansa Güneydoğu’da KCK ve PKK yapılanmasının içinde aramak lazım” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki