Partisini birinci yapan MHP’li doğal delegidir

16 Şubat 2015, Pazartesi - 15:42

Milliyetçi Hareket Partisi – MHP, 7 Aralık’taki genel seçime yerel seçime Etkili Sandık Gönüllüsü - ESG adını verdiği seçmen takip sistemini tüm üyelerini oy verdikleri seçmenden sorumlu tutarak girecek. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Gebze İlçe Teşkilatı’nın Gürses Düğün Salonu’nda gerçekleşen istişare toplantısında yaptığı konuşmada sandığından MHP’ye 100’ün üzerinde oy çıkartan partilinin doğal ilçe, sandığında MHP’yi birinci yapan partilinin ise doğal il delegeliği ile ödüllendirileceğini kaydetti. 7 Haziran’da gerçekleşecek genel seçimde başarının artık zorunluluk haline geldiğinin farkında olduklarını belirten Aydın Ünlü konuşmasına geride kalan ilçe ve il kongrelerini değerlendirerek başladı.

BENİM İÇİN İYİ ÜLKÜCÜ…

Dört adayın yarıştığı kongrenin son derece olgun gerçekleştiğini ve MHP Genel Merkezi tarafından takdir edildiklerini, 7 aday adayının olduğu ancak il başkanının aslında atamayla belirlendiği AKP’ye demokrasi dersi verdiklerini ancak seçimin de geride kaldığını belirten Aydın Ünlü, “Ben il kongresinde aday olan üç arkadaşımı da, onlara oy veren tüm arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. 10 sene öncesinde olsaydı belki, ‘Ben seçilen il başkanına oy vermedim, uğramayım’ deme lüksümüz olabilirdi ancak şimdi yok. Gerek il başkanlığına aday olan arkadaşlar gerekse destekçileri il kongresi sürecinde gösterdikleri performansı şimdi de göstermeli. Benim için en iyi ülkücü sandığında MHP’yi birinci yapan ülkücüdür. 800 ülkücünün cebine seçmen listesini koyduğumuzda en az 50 bin oy buradan (Gebze’den) çıkacaktır” dedi. 

PARTİLİ SANDIĞINDAKİ TÜM SEÇMENİ BİLECEK

MHP İl Teşkilatı ile ilçe teşkilatlarının özgün bir çalışması olan ESG’de tüm partililerin oy verecekleri sandıktaki tüm seçmene dair bilgi sahibi olduğunu ve saha çalışması başlattığını belirten Aydın Ünlü, Mahmut Civelek’in kendisine yaptığı ziyarete atıfta bulunup, “Ben kendisine cebimden parti delegelerinin listesini çıkarttım. Mahmut Civelek oy verdiği sandıktaki seçmenin listesini. Biz AKP’nin seçimi nasıl kazandığına dair şifreyi çözdük. Mahmut Civelek’e, ‘Sakın kendini sekizinci sıraya yazdırma’ dedim” diye konuştu. 

YARIN BEN DE ONLARA SORACAĞIM

Kendisinin Kartepe ilçesinde 1087 numaralı sandıkta oy kullanacağını belirtip bu sandıktan MHP’ye çıkacak oy üzerinden tüm partilileri kendisini sorumlu tutmaya davet eden Aydın Ünlü aynı sorumluluğu tüm partililerin taşıması gerektiğini kaydetti. Aydın Ünlü konuşmasında salondaki katılım yetersizliğine de atıfta bulunup, “İstişare sünnettir. Bu akşam burada şahsıma ve yönetimime kim her ne söyleyecekse söylesin, burada konuşsun ya da tamamen sussun. Ama ben burada il başkan adaylarını da, milletvekili aday adaylarını da görmek isterdim. Bazı partililerimi görmek isterdim. Yarın ben de onlara soracağım!” dedi.

EN AZ 50 ADAY ADAYI EN AZ 4 MİLLETVEKİLİ

MHP Kocaeli İl Teşkilatı olarak 7 Haziran genel seçimleri hedeflerinin en az dört milletvekili olduğunu belirtip bugüne kadar beş bürokratın MHP’den aday adayı olmak için başvuruda bulunduğunu belirten Aydın Ünlü, “Kocaeli’nden en az 50 milletvekili aday adayı çıkmalıdır” diye konuştu. Milletvekili aday adaylarının icazeti Ankara’da değil ilçe teşkilatlarında araması gerektiğini belirten Ünlü, “Aday adaylığını düşünen partilimiz önce ilçe teşkilatına uğrayıp ardından dosyasıyla birlikte il teşkilatımıza başvuruda bulunacak” diye konuştu. 

GEBZECİLİK, İZMİTÇİLİK YOK

Aydın Ünlü hiçbir ülkücünün gerek il gerekse ilçe başkanının makam odasının kapısında el pençe divan bekletilmesinin de söz konusu olmadığını dile getirdi. İl yönetiminin sahada çalışma yapacak ve yapan her partilinin teminatı olduğuna işaret eden Aydın Ünlü, “Ben sizin teminatınızım ama herkes çalışacak” dedi. Bu genel seçimde Gebzecilik, İzmitçilik türü il içinde bölgecilik vakalarının yaşanmayacağını ve yaşanmaması gerektiğini söyleyip pazartesi günü (bugün) konuya dair tamim yayınlayacaklarını dile getirdi. Seçime yönelik saha çalışmalarını ise 25 Şubat itibariyle başlatacaklarını belirtip seçimi kazanmanın şifrelerinden bir tanesinin de programlı çalışma olduğunu kaydetti. 

GEBZE İLÇE TEŞKİLATI’NA ÖVGÜ

MHP Gebze İlçe Teşkilatı’nı çalışmalarından ötürü öven, özellikle üye standını Kent Meydanı’nda kurulmasının çok önemli olduğunu belirten Aydın Ünlü, “Ferit Taşdemir ve arkadaşları bir gün içinde 76 üye kaydetme başarısını da gösterdi. Şu ana kadar 400’e yakın kişiyi üye kaydettiler. Bu konuda en başarılı teşkilatımız. Seçimi kazanmanın yolu bu tür çalışmalardan ve üyeliklerden geçer. Gebze, MHP’nin çıkış noktasıdır” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki