Pazar Çilesine Kim Dur Diyecek!

30 Kasım 2015, Pazartesi - 14:29

Çayırovalı Vatandaşlar Yenimahalle Menderes Caddesi Üzerinde Kurulan Cumartesi Pazarının Uygun Bir Caddeye Taşınmasını İstiyorlar.

Cumartesi Pazarı Uygun Caddeye Verilsin!
Çayırovada hafta sonu kurulan Vatandaşların yoğun bir şekilde Pazar alışverişi gerçekleştirdiği Cumartesi pazarında vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler hız kesmiyor Cadde esnafı ve Mahalle sakinleri yaşadıkları sıkıntıları gazetemiz aracılığı ile yetkililere seslendiler. Cumartesi sabahı başlayan çile gecenin bir vaktine kadar sürmekte olduğunu belirttiler. Cumartesi pazarının yerini acilen yerini değiştirmesini istediler. Dışardan gelen pazarcıların vurdumduymazlık tavırları cadde sakinlerini çileden çıkarttı. Pazar yerinde başlayan curcuna Sabah 6. 00’da akşam 10.00’kadar sürüyor. Gece geç saatlerde başlayan temizlik hamlesi Çayırova belediye temizlik görevlilerin yoğun bir tempoda yaptığı çalışmalar gece 12.00’kadar sürmekte olduğunu belirttiler. Pazarcıların kurallara uymasını sabah giriş saat ve akşam çıkış saatleri bir olmasına niye önlem alınmıyor artık bu Pazar çilesine acilen bir son nokta konulmasını yetkililerden istediler.

Menderes Caddesinde Cumartesi Kâbusu!

Caddeye kurulan Pazar dolayısı ile trafik adeta kitleniyor Pazarcıların kamyonetlerini ara sokaklara bırakmaları sonucu adeta büyük bir sıkıntıya yol açıyor. Cadde sakinleri yaptıkları açıklamalarda Cumartesi günü adeta yaşanacak bir yangın veya bir hastamız olduğunda vay halimize diyerek serzenişte bulundular. Yetkilileri acilen göreve davet ederek bir an önce Pazar yerini daha huzurlu bir şekilde yapabileceğimiz bir caddeye taşınmasını istediler.

Cumartesi Pazarında Pazarcılar Kurallara Uymuyor!

Geçtiğimiz günlerde Çayırova belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaptıkları yeni düzenleme beyaz çizgi ile pazarcı esnafı kurallara uyarak herkes eşit bir şekilde tezgâhlarını açacaklarını belirtmişlerdi ama kimse kurallara uymuyor bu hafta sonu yaşanan yoğunlukta Pazarcılar ile Çayırovalı vatandaşlar arasında gerginler yaşandı. Çayırovalılar rahat bir şekilde alış verişlerini yapacakları yeni bir Pazar yeri şart olmaktadır dediler. Menderes Caddesi esnafları ve sakinleri dört gözle yeni uygun bir pazar yeri beklediklerini belirttiler.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki