Pelitli Köyü’nde İmza Etkinliği

Pelitli Köyü’nde İmza Etkinliği
28 Nisan 2016, Perşembe - 10:56

Gebze’nin Pelitli Köyü’nde söyleşi ve imza etkinliği gerçekleştirildi. 
Köy muhtarı Kafer Ceyhanlı’nın düzenlediği ve Halil Çelik İlköğretim Okulu konferans salonundaki etkinlikte Gebzeli Gazeteci-Yazar Levent Altun hem gazetecilik üzerine bilgiler verdi hem de öğrencilere hayata dair nasihatlerde bulundu. Halil Çelik Ortaokulu Müdürü Ömer Korkmaz, Müdür Yardımcısı Uğur Yurdagül, Halil Çelik İlkokul Müdürü Recai Sırtbaş, okul öğretmenleri, öğrencileri ve köy halkının da katıldığı etkinliği köylü kadınların da izlemesi dikkat çekti.
Konuşmasında gazeteciliğin bu mesleği yapanlar için bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Levent Altun, “Gazeteciler çok zor şartlar altında çalışırlar ama bu mesleği sevenler için bu zorluklar önemli değildir, önemli olan gazetecilik ayrıcalığını yaşamalarıdır” dedi. Gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu vurgulayan Levent Altun, “İyi gazeteci haberi en hızlı duyuran değil, yazdıkları doğru olandır. Gazetecilerin güvenirliği her geçen gün çok daha önemli hal almaktadır” dedi. Öğrencilere gazetecilik ve iletişim ile ilgili bilgiler aktaran Altun, öğrencilerin sorularını da cevapladı.
Pelitli Köyü’nde özellikle eğitim ve kültürel etkinliklere önem vermesiyle tanınan Muhtar Kafer Ceyhanlı da bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi. Öğrencilere motivasyon için her yıl bisiklet ve çeşitli hediyeler dağıttıklarını belirten Muhtar Ceyhanlı, hayırsever firmalar aracılığıyla köy okuluna konferans salonu ve kütüphane yaptırdıklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki