‘PERŞEMBE’Yİ BEKLİYORUZ’

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım’da yapılacak erken seçime hazır ve iddialı olduklarını söyledi.
01 Eylül 2015, Salı - 15:00

Ceyhan, “11 kişilik aday listesi için fazla başvuru olacağını sanmıyorum. Kimlerin listeye girme şansı hakkında yorum yapmak için perşembeyi beklemek lazım” dedi. Bakan Fikri Işık da 7 haziran’da başarılı olduklarını iddia etti

ADAY BAŞVURUSU AZ OLUR

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için milletvekilliği için başvuruların az olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Ceyhan, “7 Haziran milletvekili aday listesinin değişip değişmeyeceği hakkında konuşmak için başvuruların sona ereceği perşembeyi beklemek lazım” şeklinde konuştu. 7 Haziran öncesi Ak Parti’de milletvekili adaylığına 72 başvuru olmuştu.

AK PARTİ, 7 HAZİRAN’DA BAŞARILI

Seçim hükümetinde Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığı koltuğunu koruyan Fikri Işık da 7 Haziran’da başarılı olduklarını iddia etti. Bakan Işık, “7 milletvekili sayısını 6’ya düşürmemize rağmen Kocaeli’de aldığımız oy, Türkiye ortalamasının üstündeydi. Ak Parti Türkiye’de yüzde 40.8 oy alırken Kocaeli’de yüzde 46.4 oy aldık. HDP’nin milletvekili çıkardığı Kocaeli’de Ak Parti’nin Kocaeli’deki oyunu küçümsememek lazım” dedi.

DERSHANELER KAPANDI

Ak Parti’nin, Fethullah Gülen Cemaatini ve Hizmet hareketini cezalandırmak amacıyla 14 Mart 2014’te aldığı kararla tüm dershaneler ve etüd merkezleri 1 Eylül itibariyle kapatıldı. Milli Eğitim Bakanlığının onay verdiği dershaneler faaliyetlerini Temel Liseye dönüşerek sürdürecek. Temel liseye dönüşmeyen dershaneler onay alabilirlerse faaliyetlerine “kurs” adı altında devam edecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki