Peygamber ocağında bayram sevinci!

Sınır karakolunda Mehmetçik'in bayram sevinciIğdır'da sınırda bulunan Torun Kışla Hudut Karakolu'nda vatani görevini yapan Mehmetçikler, Kurban Bayramı sevincini yaşadı.
24 Eylül 2015, Perşembe - 16:45

Türkiye'nin en doğu noktası ve Ağrı Dağı eteklerindeki Aralık ilçesinin 3 ülkeye komşu olduğu, sınır güvenliğini, Dilucu Sınır Kapısı yakınındaki Torun Kışla Hudut Karakolu'nda görev yapan Mehmetçikler, kılınan bayram namazının ardından Bölük Komutanı Piyada Üsteğmen Erçin Yanık komutasında bahçede toplandı. Üsteğmen Yanık, tekmilin ardından askerlere bayramların mili değerleri buluşturan, milli birlik ve beraberliği pekiştiren günler olduğunu belirtti. 

KOMUTAN, NÖBET TUTAN ASKERİN AİLESİNİ ARADI

Bölük Komutanı Piyada Üsteğmen Erçin Yanık nöbet mevzilerini gezerek nöbet tutan askerlerle bayramlaştı. Kuledeki Mardinli Piyade er Şervan Kaya ile sohbet edip bayramını kutlayan komutan Erçin Yanık, askere "Bayramlaşmak için aile n ile görüştün mü" diye sordu. Nöbeti bittikten sonra ailesini arayacağını söyleyen er Kaya'ya komutan Erçin Yanık, "Hadi aileni buradan arayalım" dedi. Nöbet kulübesindeki telefonda santrali arayan komutan, görevliye Şervan Kaya'nın ailesini telefonla arayıp bağlamasını istedi. Ailesi ile görüşen Şervan Kaya, anne ve babasını bayramını kutladı. Telefonu alan Bölük Komutanı Üsteğmen Erçin Yanık, "Oğlunuz ve diğer tüm Mehmetçikler bizlere emanet. Merak etmeyin, içiniz rahat olsun. Bende sizlerin kurban bayramını kutluyorum" dedi.

"HER AN HER ŞEYE HAZIRIZ"

Torun Kışla Hudut Karakolu'nda görev yapan kobra taktik tekerlekli zırhlı araç mürettebatından Piyade Uzman Çavuş Aykut Aydemir, duygularını şöyle dile getirdi: "Kule üzerinde bulunan makinalı tüfek ile 1200 metreye kadar tespit ettiğimiz hedefleri etkili bir şekilde ateş altına alabiliriz. Kobra zırhlı aracının kulesi üzerinde bulunan termal gözetleme sistemi hedefleri gece de etkin şekilde ateş altına almamıza imkan sağlamaktadır. Gece ve gündüz her türlü hava şartında hudut güvenliğini sağlamak maksadıyla devriye geziyoruz. Karakol komutanı ile irtibat halinde ihtiyaç duyulduğunda sorumluluğumuzdaki hudut hattının her yerine ulaşarak, derhal ateş edebilecek durumda hazır bekliyoruz."

KURBAN KESTİLER

Daha sonra Torun Kışla Hudut Karakolu personeli yaptıkları duanın ardından kurban kestiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki