PKK paralel devlet kurdu hükümetten ses yok

18 Ocak 2015, Pazar - 21:00

 

 

BBP İl Teşkilatı’nın 1. Olağanüstü genel kurulu Wellborn Luxury Otel’de genel başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede konuşan genel başkan Destici, “PKK Güneydoğu’da mahkeme kurdu, kolluk kurdu paralel devlet kurdu hükümetten ses çıkmıyor” dedi.

Büyük Birlik Partisi(BBP)’nin olağanüstü genel kurulu genel başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla Başiskele’de bulunan Wellborn Luxury Otel’de gerçekleştiriyor. Bir süredir BBP’nin il başkanlığını yürüten avukat Şeref Gönenli’nin iş yoğunluğu nedeniyle tekrar aday olmadığı genel kurulda Şeref Gönenli yerine daha önce İl sekreteri olan Nihat Yıldız tek aday oldu. Kongre genel başkan Mustafa Destici’nin kongrenin yapılacağı otelde gelmesiyle başladı.  Destici, otel girişinde BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Serhat Duyar, il başkanı Şeref Gönenli ve il başkan adayı Nihat Yıldız ile partililer tarafından karşılandı. 

 

GENEL MERKEZ ÇIKARMA YAPTI

Coşkuyla karşılanan genel başkan Destici, partilileriyle tek tek tokalaştıktan sonra otelde girdi.  Kongrede genel başkan Mustafa Destici’ye genel başkan yardımcıları Bayram Karaca Osman Tüfekçi, merkez karar yürütme kurulu üyeleri Bayram Bilgin, Mustafa Bican, Tolga ral, Hayrettin Çal, Fikret Kır,  Hakan Şalcı, Serhat Duyar, Bolu Mahmut Alan, Süleyman Pekin,  Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Gölcük Pazarcılar Odası Başkanı Abdulrezzak Tuncer eşlik etti.  Kongrenin divan başkanlığını Bayram Karaca yaptı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

KOCAELİ KOBAY HALİNE GELDİ

BBP’liler ayrıca kongrede şehitler ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu için dua etti.  Denetim ve faaliyet raporlarının okundu ve oylandı. Yapılan oylama sonrasında il başkanlığını bırakan Şeref Gönenli söz alarak konuşma yaptı. Gönenli, konuşmasında önemli eleştirilerde bulundu. Şeref Gönenli, “İktidarın siyasetine haram karışmıştır. Bizim siyasetimiz helal siyasetidir. İnşallah helal siyaset haram siyasete galip gelecektir. Hükümetin uyguladığı projelerle Kocaeli bir kobay haline gelmiştir” açıklamasında bulundu.

 

ONLARIN CANI PATLICAN MI

Kongrede söz alan genel başkan Mustafa Destici, ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İslam aleminde her gün onlarca insanın öldüğünü söyleyen Mustafa Destici, “Kimse bu kanlı olaylara bir şey demezken Fransa’daki dergi baskınının ardından dünya liderleri Fransa’da yürüdü. Fransa’da ölen insanların ki can da peki Ortadoğu’da İslam dünyasında ölen insanların canı patlıcan mı. Şimdi İsrail Başbakanını eleştiriyorlar. Eğer bunda samimiysen İsrail ile bütün anlaşmaları askıya al samimi olduğunu göster. Batı sahtekâr ancak bizim hükümet de iktidarda kalmak için buna ayak uyduruyor. Biz terörün her türlüsüne karşıyız. Ancak terör kendilerini hedef alınca ayağa kalkmasın. Türkiye 30 yıldır terörle mücadele ederken neredeydiniz” diye sordu.

Nihat Yıldız’ın Yönetim Kurulu

Ali Rıza Ayman, Şeref Gönenli, Cemalettin Orhan, Emin Kaşal, Ercan Keleş, Erdoğan Koç, Feramuz Çakmak, Hakan Peri, Hüseyin Aktaş, Hüseyin Kartal, İsmail Aydın, Kadir Engin, Mahmut Yapıcı, Murat Anar, Mustafa Demiröz, Mustafa Korkmaz, Mustafa Özdemir, Özkan Gedik, Rami Özsan, Remzi Kaya, Soner Yıldız, Reyhan Keskin, Talat Akbulut, Tekin Orhan, Tamer Torun, Yakup Üstün, Yusuf Singil

 

DİSİPLİN KURULU

Murat Aydın, Nayram Kurtaran, Ayla Anar, Ümran Günal, Metin Gönül

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki