“PLAN YOK CEZA VAR”

Yılmaz ve Tatar Tavşanlı ve Muallimköy’de sorun dinledi
03 Şubat 2014, Pazartesi - 16:25

CHP Gebze Belediye başkan Adayı  Yakup Yılmaz, haftasonunu Tavşanlı ve Muallimköy’e ayırdı. Yılmaz’ın köy ziyaretlerine CHP ilçe Başkanı Sedat Tatar,  Ayfer Yılmaz, Birgül Alkan, Kenan Üner, Sabit Ünal ve Savaş Gayretli de eşlik etti.

İlk olarak  Tavşanlı köyünde vatandaşlara buluşan Yılmaz ve Tatar  onların sorunlarını dinlemeye geldiğini, geliştirecekleri projelerde kullanılmak üzere bilgiler almak istediğini söyledi.  Tavşanlı’da geniş bir çevre tarafından tanınan Yılmaz’a köylüler, şikayetlerde bulundu. Köylüler,  yanı başlarında sanayi için yapılmasına rağmen 9 yıldır kendilerinin 1/1000’lik planlarının yapılmadığını, buna rağmen imar ihlalleri diye büyük cezalar kesildiğini dile getirdiler.

Yılmaz, göreve geldiklerinde tüm şikayetleri masaya yatıracaklarını, özellikle Gebze’nin sebze ihtiyacını karşılayacak durumda olan Tavşanlı’ya tarımsal kolaylıklar ve desteklerin sağlanacağını söyledi. Özellikle Büyükşehir Belediyesinin CHP tarafından kazanılması durumunda köylerin desteklerle ayağa kaldırılacağını vurguladı.

Yılmaz ve Tatar’ın  ikinci durağı Muallimköy oldu. Burada da köylüler imar planlarının yokluğu ve kesilen cezalardan şikayetçi oldular. Ayrıca, doğalgaz verilmesini istediler.

CHP Adayı Yılmaz, göreve geldiklerinde ilk işlerinin köy halkı ile toplanarak, sorunları öncelik sırasına göre çözüme kavuşturma kararı almak olacağını söyledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki