Projeye gönüllüler aranıyor

Projeye gönüllüler aranıyor
26 Şubat 2016, Cuma - 12:15

Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü iki önemli proje için halka bulundu. Engellilere yönelik goalball eğitimi nisan ayının sonunda Gebze'de gerçekleşecek Paletli Yüzme Dünya Kupası müsabakaları için gönüllüler aranıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Yürüttüğü "Genç Gönüllüler" platformu için Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü de harekete geçti. Türkiye Beyazay Derneği ile ortaklaşa proje üreten Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, "Birlikte spor yapıyor birlikte görüyoruz" adlı etkinlikle engelli ve engelsiz bireylerin birlikte spor yapmasına, spor vesilesiyle kaynaşmasına aracı olacak. 

ENGELLİLERLE GOALBALL

Müdürlük tarafından konuya ilişkin olarak yapılan bilgilendirmede, "Engelli bireylerin spor yaparak sağlıklarını korumalarını sağlamak, kendine güven duyarak günlük hayatta sosyalleşmesine katkı sağlamak amacıyla, "Aşmak için hareket ediyoruz, birlikte spor yapıyoruz" projesi kapsamında görme engelli kardeşlerimize goalball sporunu oynatacağız" denildi. 

HER HAFTA SALI GÜNLERİ

Bu kapsamda bu yıl haziran ayına kadar her salı günü 14.30-15.30 saatleri arasında Gebze Spor Salonu'nda engellilere goalball eğitimi verilecek. Proje kapsamında gönüllülere de çağrıda bulunuldu. Goalball sporunu bilen ve görme engellilere öğretmek isteyen, 8-13 yaş arasındaki görme engellilerin spor partneri olmak isteyenlere çağrıda bulunuldu. Öte yandan goalball sporunu bilmeyenlerin de gerek bu spor dalını öğrenmek gerekse engellilerle birlikte vakit geçirmesini sağlamak amacıyla eğitimlere katılabileceği duyuruldu. 

GEBZE'DE DÜNYA ŞAMPİYONASI

Öte yandan Türkiye Sualtı Su Sporları Federasyonu'nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan 11'nci Paletli Yüzme Dünya Kupası müsabakaları 30 Nisan - 01 Mayıs günlerinde Gebze'de gerçekleşecek. Dünyanın en iyi 15 ülke takımının yarışacağı bu organizasyonda, sportif anlamdaki öneminin yanı sıra, ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak ve gelen ülkelere Türk misafirperverliğini göstermek hedefleniyor. Gebze Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Gebze'de düzenlenecek organizasyonun kusursuz gerçekleşmesi için üç ayrı departmanda gönüllülere ihtiyaç olduğu duyuruldu. 

ARANILAN ÖZELLİKLER

İngilizce ve Rusça dillerini bilen ve iletişim kurabilen, fotoğrafçılıktan anlayan, organizasyonun çeşitli alanlarında görev yapabilecek, dinamik, takım çalışmasına uyumlu, iletişim becerisi yüksek, yabancı dilde pratik yapıp kendini geliştirmek isteyen genç gönüllülere ihtiyaç olduğu belirtildi. 

 
  •  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki