Protokol çocuklarla pedal çevirdi

Protokol çocuklarla pedal çevirdi
24 Nisan 2016, Pazar - 19:01

İl Halk Sağlık Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ çerçevesinde öğrencilere bisiklet dağıttı

 

İl Halk Sağlık Müdürlüğü’nün, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ çerçevesinde ilk ve ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtım töreni atletizm pistinde gerçekleşti. Törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İş-Kur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Halk Sağlık Müdürü Sinan Öztürk ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da kutlandığı törende öğrencilere 902 bisiklet dağıtıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende konuk ülke çocuklarından oluşan Gürcistan ekibi yöresel oyunlarını sergiledi.

 

TEŞVİK PROGRAMI

Törende bir konuşma gerçekleştiren İl Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk, “Sağlık Bakanlığı 2010 yılında böyle bir program uygulamaya başlamıştır. Fiziksel hareketsizlik fiziksel aktiviteye teşvik programı hazırlanmıştır. Bisiklet kullanımı da bu proje 2015 ve 2018 yıllarını kapsıyor. 2016 yılı içerisinde 25 bin adet çocuk bisikleti ilkokullara, 100 bin adet dağ bisikleti ortaokullara, 150 bin adet şehir bisikletinin üniversite kurum ve belediyelere dağıtımı planlanmaktadır” diye konuştu.

 

BİSİKLET ŞEHRİ

Öztürk’ün ardından konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hareketsiz bir hayat düşünülemez. Bu projeyi 5 yıl önce İzmit Belediye Başkanı’mız zaten başlatmıştı. Tüm çocuklarımız bu konuda çok şanslı. Bisiklet sahibi olmak yetmiyor. Belediyelere düşen ise sağlıklı ve güvenilir bisiklet yolları yapmak. Sizler için güzel bisiklet yolları yapmaya başladık. Kocaeli’nin her köşesi adeta bisiklet şehri olacak” dedi.

 

GELECEĞE YATIRIM

Son olarak törende konuşma yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu isa “Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Türkiye’yi daha güzel kalkınmış ve gelişmiş yarınlara taşıyacaksınız. Bizler de sizin mutluluğunuz için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Projeleri birbiri ardına hayata geçiriyoruz. Hükümetimiz sağlıklı bireyler yetiştirmek adına çok fazla aktivite içeren projeler gerçekleştiriyor. Bayramlarını daha anlamlı hale getirdiğimiz çocuklarımıza bugün bisiklet dağıtacağız. Hepsi sağlıklı bir gelecek için yaptığımız çalışmalar. Çocuklara ve gençlere yatırım geleceğe yatırımdır” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki