Rahmetle Anıyoruz

17 Ağustos 2014, Pazar - 01:09

Enerji verimliliği derneği Kocaeli Şubesi başkanı A.Fuat Eyüboğlu Marmara depremi yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Eyüboğlu mesajında;

15 yıl önce gerçekleşen ve yürekleri dağlayan, bir çok insanın hayatını kaybettiği Marmara depreminde hayatını kaybedenlerin acıları hala yüreğimizde.

Eyüboğlu, “Bilindiği gibi, 15 yıl önce bugün Gölcük merkezli bir deprem meydan geldi. Başta Gölcük ve İzmit olmak üzere İstanbul’dan Sakarya’ya, Yalova’dan Bolu’ya oldukça geniş bir bölge depremin yıkıcılığına tanık oldu. On binlerce insan hayatını kaybetti, yüzbinlerce insan yaralandı. İnsanlar evsiz, hastanesiz, okulsuz kaldı; ülke ekonomisi telafi edilmesi mümkün olmayacak ölçüde ağır bir darbe aldı. Deprem bilinen ancak yok sayılan pek çok gerçeği gün yüzüne çıkarttı. Bu depremle beraber anladık ki Deprem değil,cahalet ve önlemsizlik ocakları insanımızın başına yıkıyor. Böyle bir depremin bir daha ülkemizin başına gelmemesi için dua ediyoruz. Tek tesellimiz aradan geçen bu zaman içerisinde önlemlerin alınmaya başlamasıdır. Gerek hükümetimiz, gerekse özel sektörün deprem konusunda hassas davranması bir nebze olsun yüreklerimize su serpiyor. Geçmişte yaşadığımız depremlerle binlerce insanımızı kaybettik Acılarını yıllardır unutamadık. Rabbim bir daha o günleri bizlere yaşatmasın diyor bir kez daha depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizi saygıyla anıyor, Allah’tan Rahmet diliyorum, Dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki