Rektör Hülagü Üniversite sanayi işbirliği yapılmalı

24 Şubat 2015, Salı - 22:14

Kent Konseyi’nin 2015 yılı ikinci toplantısında konuşan Rektör Hülagü, kentin üniversiteye sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Üniversite sanayi iş birliğinin yapılması gerek” dedi.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri 2015 yılının ikinci toplantısını, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla gerçekleştirdi. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ve Genel Sekreter Gültekin Görüm’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, KBB Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Kocaeli Valiliği AB İl Koordinatörü Enver Düz, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Özbek, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Soner Şahin, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Türk-İş Sendikası Kocaeli Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Genç İş Adamları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren, Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Çakır, Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım katıldı.

 

FOTOĞRAF SERGİSİNİ GEZDİ
Toplantı öncesinde Kent Konseyi Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin ödül alan fotoğrafları ve Kültür Sanat Turizm Çalışma Grubu Üyesi Karikatürist Ertan Ayhan Sertöz’ün karakalem çalışmalarından oluşan sergiyi gezen Rektör Hülagü ve Kent Konseyi Yönetimi, Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin ve başkan yardımcısı Faruk Köseoğlu’dan eserler hakkında bilgi aldı. İşitme engelli karikatürist Ertan Ayhan Sertöz’ün çalışmaları hakkında da Hüseyin Sert’ten bilgi alan Rektör Hülagü, tüm çalışmalara hayran kaldığını belirterek, sanatçıları tebrik etti.

 

ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
Yemek eşliğinde başlayan toplantının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk yaparken Yürütme Kurulu Üyeleri de kendini tanıtarak, kısa süre önce göreve gelen Rektör Hülagü’ye hayırlı olsun temennisinde bulundular. Kocaeli Üniversitesi hakkında istatiksel bilgiler veren Rektör Hülagü, Üniversitenin kapasitesini en üst seviyeye çıkarmak için tüm birimler ile ortak çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Göreve başladıkları ilk iki ay her birim ile görüştüklerini söyleyen Rektör Hülagü, ayrıntılı olarak her şeyi sorduklarını ifade etti. Bu doğrultuda çalışanı desteklemek, az çalışanı da motive etmek ilkesinden hareketle kardeşlik ortamında var olan sistemi düzenlemeye çalıştıklarını vurguladı.

 

KENT ÜNİVERSİTEYE SAHİP ÇIKMALI
Alışılmışın aksine öğrenciler ile farklı ve sıcak bir diyalog içinde olan Rektör Hülagü; “Öğrenciler konuşmaya hasret. Araya aşılmaz setler koymak öğrencilerimizi kazanmamıza değil bilakis onları kaybetmemize sebep olur. Bizi biz yapan değerleri korumamız gerekiyor.” dedi. Üniversitede öğrenim gören yabancı öğrencilere de dikkat çeken Rektör Hülagü, bu anlamda özellikle Türki Cumhuriyetlerden güzel tepkiler aldıklarını belirtti ve Avrupa’da yaşayan Türk öğrencilerin de Kocaeli Üniversitesi’ne gelmek istediklerini söyledi. Kocaeli Üniversitesi’nin başarısını arttırmak için kentin Üniversiteye sahip çıkmasının ve üniversite sanayi iş birliğinin yapılması gerekliliğine vurgu yapan Rektör Hülagü, özellikle Kocaeli Kent Konseyi ile ortak çalışma ve projelerde yer almanın herkesin lehine olacağını söyledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki