SAADET BAYRAK’LA FARKLI.

Çayırova siyasetinin köklü partilerinden Saadet Partisi beklenen adayını önceki gün yüzlerce insanın katılımıyla açıkladı.
13 Ocak 2014, Pazartesi - 17:05

Aday tanıtım yoplantısında konuşan belediye başkan adayı bayrak,artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak diyerek ,iktidar partisine ve milli görüş gömleği hala üzerimizde diyerek siyaset yapanlara gönderme yaptı.

Bayrak konuşmasında;

29 Mart 2014 günü yapılacak yerel seçimlerinde ilçemizde Saadet Partisini Başkan Adayı olarak temsil etme görevi tarafıma tevdi edildi. Biz bu görevi ilçemize ve ilçe halkımıza hizmet edebilmek için bir araç olarak görüyoruz. O yüzden bugüne kadar ilçe başkanı olarak yürüttüğümüz hizmet çalışmalarını bugünden sonra da canla başla çalışarak en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olacağız. Çayırovalılar olarak hep birlikte ilçemize en güzel hizmetleri, halkımızın layık olduğu hizmetleri sunacağız.

Her seçim çok önemlidir. Ancak şuna emin olun ki özellikle Çayırova için bu seçim çok çok daha önemlidir. Bazı hatalar vardır telafi edilebilir, bazıları çok zor telafi edilir, bazı hataların ise telafisi imkânsızdır. İşte 30 Marttaki seçimlerde yapılacak bir hatanın telafisi ilçemiz için zor olacağının hatta bazı noktalarda imkansız olacağı bir seçimdir. Bu seçim bunun için çok önemlidir.

Bunu neden söylüyoruz ? Bugün hemen her türlü imkana sahip ilçemizi yıllardır yönetenler ilçemizin hangi sorununa neşter vurdular, hangi bir sorunu çözebildiler ? Üstyapıdan altyapıya, ulaşımdan spora, sosyal faaliyetlerden çevre hizmetlerine kadar her türlü sorunu çözmek bir yana yaptığı icraatlarla her şeyi daha bir içinden çıkılmaz hale getirmişlerdir. Allah muhafaza buyursun eğer yanlışlıkla bir daha yönetimi ele alacak olurlarsa işte o zaman bir sonraki seçim dönemine kadar yapacakları şeylerle ilçemizi artık insanca yaşanabilecek bir ilçe olmaktan çıkaracaklardır. O yüzden bu seçim çok önemlidir.

Geçtiğimiz seçim dönemini bir hatırlayın. Neler vaad etmişlerdi, hangi birisini yaptılar ? Yapamazlar. Onlar ancak sek sek oynamayı, topaç çevirmeyi belediyecilik zannederler. Sek sek oynayarak ödül alıp, bunlarla övünürler. Çünkü bunların çapı bu kadardır. Bunlardan fazla bir şey beklemek hiç akıllıca değildir.

ERBAKAN OLMAK ELİF GİBİ DİMDİK DURMAK'' 

İşte Milli Görüşün, Saadet partisinin farkı burada ortaya çıkmaktadır. Saadet Partisi kadroları sorumluluk bilinciyle çalıştıklarından yaptıkları işlerin hesabını verecekleri günün bilincinde ve inancında olan kadrolardan oluşur. İlim , bilgi ve tecrübe ile donatılmış bu kadroların tek derdi halkına hizmet etmektir ve bunun için de gecesini gündüzüne katan kadrolardır. Bizde Erbakancıyız demekle olmaz. Erbakan demek Elif gibi tek başına kaldığında bile Elif gibi dimdik durmak demektir. Erbakan demek şartlara boyun eğen değil şartları teslim alan adam gibi adam demektir. Dolayısıyla Saadet partisi kadroları da bu düsturla çalışan kadrolardır. Biz bunları söylemiyoruz, yapıyoruz ve yaptıklarımızı da tüm Çayırova halkımız zaten görmektedir.

Bakınız, Bugüne kadar Çayırovamıza meclis üyesi olarak hizmet ettik. 2009 seçimlerinde bize halkımız denetleme görevi verdi. Halkımızın verdiği görevi başımızın üzerine koyduk, gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık, halkımıza hizmet etmeye gayret ettik. Buna bütün Çayırova halkımız şahittir. Bu zaman zarfında belediyede yapılan iyi işler varsa destekledik, yanlış işlere de engel olduk. Neler yaptık ?

GÜÇLÜNÜN DEĞİL HAKLININ YANINDA OLDUK.

- Belediyenin kaynaklarını har vurup harman savuranların paraları tüketip borçlanmaya gitmesine engel olmaya çalıştık. Yargıya gittik engel olduk ancak yine durmadılar yine borçlanarak Çayırovanın geleceğine ipotek koydular.

-          Denetlemelerde yapılan bütün yanlış işleri günyüzüne çıkardık, Çayırova halkımızı haberdar ettik. Halka hizmet ettiğini söyleyenlerin gerçekte kimlere hizmet ettiklerini gösterdik. Halkın paralarını halka hizmet için harcaması gerekenlerin, halkımız üç kuruşun peşinde koştururken, kendilerinin lüferli, havyarlı, levrekli 5 yıldızlı sofralarda bir günde 30 bin lira yemek parasını belediye kasasından ödettiklerini gösterdik. Bir kişinin bir oturuşta 500 lira, 900 lira yemek paralarını halka ödettiklerini gösterdik. Halka hizmet için harcanması gereken paraların, saltanatlarını devam ettirmek adına yılda 680 bin lira ödenerek kendi makam arabalarına ödediklerini halka gösterdik. 2.5 liraya alınması gereken malların on katı fiyatla yandaşlardan alınıp, eşin dostun nasıl zengin edildiğini ortaya koyduk ve daha bunlar gibi birçok usulsüz işlemi tespit ederek ve bunların birçoğuna da engel olarak halkımızın menfaatlerini koruduk. Elbette ki bunlar belediyeyi yönetenleri rahatsız etti.  Şu saadet partisi de olmasa ne güzel götüreceklerdi. Düşündüler taşındılar çare aradılar.

-          Bütün bunlardan sonra da denetim yapmamızı engellediler. Bugüne kadar 5 kişi olan denetim komisyonu sayısı üçe indirilerek denetim komisyonuna girmemiz engellendi. Yaptıkları işler belli olmasın, Çayırova halkı bunlardan haberdar olmasın diye denetim yapmamız engellendi. Başınız dik alnınız ak ise neden denetime izin vermediniz ? Nelerin ortaya çıkmasından korktunuz ?

Ama şimdi işler değişti. Bakın bu muhteşem kalabalıklar bir şeyi haber veriyor. O da artık Çayırovanın milli görüşe, sadet partisine emanet edileceği gerçeğidir. Halkımız artık üzerine oynanan oyunun farkına varmış, sanal insanları değil gerçek insanları, yani kendisini seçmeye karar vermiştir.

Şimdi hem Çayırova hem de tüm Türkiye nasıl seçim yapılacağını görecektir inşallah. Kim ne yaparsa yapsın halk bizi seçmeye mecburdur. Biz ceketimizi koysak seçilir nasıl olsa diyenleri Çayırova halkı görmüş ve artık ceketleri seçmek yerine kendine hizmet edecek olan, kendisinden olan kişileri, Saadet Partisini iş başına getirmeye karar vermiştir.

Yapılan kamuoyu yoklamaları bunu açık seçik göstermektedir. Saadet Partisinin seçimi açık ara kazanacağını gören diğer ceket partileri büyük telaşa kapılmışlardır. Ama korkunun ecele faydası yoktur.

Diğer ceket partilerinin anlamadığı şey ise seçimi Çayırovada Saadet Partisinin kazanmasının onların da hayrına olacağıdır. Çünkü saadet partisi kadroları ilçemize en büyük hayırlı hizmetleri yapacağı gibi bu ceket partilerinin yapacakları suistimal ve hayırsız işleri de engelleyeceğinden sadece bu bile diğer ceket partilerine yapılacak en büyük hizmet olacaktır.

Bir de durmadan neden aday değiştirip duruyorlar ? Tabii gelen ceketli 5 yıl boyunca halka hizmet etmeyi unutup, yiyip içip saltanat sürüyor. Halkta bunu görüyor. O zaman halkı başka bir ceketliyle kandıralım diyorlar. O olmadı bu olsun… Bu da olmadı bari şu olsun… Emin olun tek dertleri Saadet Partisi gelmesin mücadelesidir. Ama artık ne yaparlarsa yapsınlar. Halkımız üzerine oynanan bu oyunu çok açık görüyor. Bunlar; biz beceremiyoruz bu işi deyip halktan özür dileyeceklerine aday değiştirip bakın bu sefer olacak hadi şimdi de bu ceketliye oy verin bakalım diyorlar.

 ÇAYIROVA HALKI SİZİN DENEME TAHTANIZ MI ?

 

 Çayırova halkına bu en büyük hakarettir. Bu hakaretlerin hesabını da Çayırovalı 30 martta sandıkta soracaktır inşallah.

Şimdi inşallah çok yakında açıklayacağımız projelerimizi ve sizlere mecliste hizmet edecek meclis üyeleri adaylarımızı göreceksiniz. Bu insanların nasıl gece gündüz sizlere hizmet için çırpındıklarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şahit olacaksınız.

Burada toplanan ve daha buraya gelemeyen binlerce Çayırovalı 31 mart sabahındaki saadet partisinin zaferini, Çayırovanın kurtuluşunu müjdeliyor. Yalanın, talanın, saltanatın sona erip Çayırovanın hizmetle buluşacağı günü müjdeliyor. Çayırovanın ceketlerle değil, halkın içinden gelen insanlarla yönetileceği günü müjdeliyor.

İşte bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, 30 mart akşamı Çayırovanın kötü tahini yendiği günün müjdesi ile hepinizi Allaha emanet ediyorum,dedi

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki