Saadet Partisi, ahilik şuurunu canlandırıyor

24 Şubat 2015, Salı - 21:57

Saadet Partisi Körfez İlçe Gençlik Kolları, son toplantıda aldıkları kararı uygulamaya koydular ve ilçe esnafına ‘’Siftah parası’’ dağıtarak, bereketli işler dilemeye başladılar. Uygulama Körfez esnafı tarafından ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Gençlik Kolları tarafından yapılan haftalık toplantıda, sıkıntı içinde olan esnafa moral vererek, eski günlerdeki, ‘’Saadet altın dağıtıyor’’ efsanesini yaşatmak ve ‘’Ahilik şuurunu’’ yeniden canlandırmak amacıyla ‘’Siftah parası’’ adı altında sembolik para dağıtılması kararlaştırıldı. Uygulamaya başlayan gençler, ilçedeki esnafın tek tek kapılarını çalıp, içinde mektup ve sembolik olarak 1 lira siftah parası olan zarfları bırakmaya başladılar. Kapalı olan iş yerlerinin kapısına, açık olan iş yerlerinde de işletme sahiplerine zarfları bırakan gençler, ‘’Siftahı bizden, bereketi Allah’tan’’ diyerek mesaj verdi

 

ZARF İÇİNDE BIRAKTILAR

Uygulamayla ilgili açıklama yapan İlçe Başkanlığı, ‘’Ahilik Şuurunun hatırlanması için, ilk olarak Ağadere esnafının kapısına bir zarf içinde mektupla beraber 1 TL Siftah parası bırakıyoruz. Bu çalışma ile amacımız, kapitalizmin insanımızı köle yapmaya çalıştığı, bireyselliğin ön plana çıktığı, tüm milli ve manevi değerlerimizin erozyona uğradığı böyle bir zamanda çözümün yeniden değerlerimizde, aslımıza dönmekte olduğunu hatırlatmak, Selçuklu Devleti'ni ve Osmanlı Devleti'ni büyük devlet yapan Ahilik şuurunun hatırlanmasına katkı sağlamaktır" denildi. İlçe Başkanlığı, geçmiş yıllarda efsene gibi anlatılan, ‘’Saadet Partisi’’ altın dağıtıyor söylemini de böylece sembolik olarak gerçekleştirdiklerini de belirtti.


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki