SAADETLİ HANIMLARDAN ‘’UYUŞTURUCUYA HAYIR’’

Saadet Partisi genel merkez kadın kolları tarafından Türkiye genelinde yürütülen ‘’uyuşturucuya hayır’’ kampanyası kapsamında Saadet Partisi Çayırova Kadın kolları da çalışma başlattı.
06 Aralık 2014, Cumartesi - 14:44

Son aylarda kullanımının daha da yaygınlaşmasıyla kamuoyunun haberdar olduğu bonzai, her geçen gün gençlerimizi zehirlemeye, öldürmeye devam ediyor. Saadet Partisi Kadın kolları yönetimi bonzai kullanımına dikkat çekmek için bir kampanya düzenliyor.

Saadet Partisi Çayırova Kadın Kolları tarafından yapılan açıklamada Özellikle arkadaş ortamlarında özenti ya da pasif teşvik ile başlanılan bonzai gençlerimizin hayatını karatmakta. "Manevi boşluk içerisinde olan gençlerin zehir bataklığına sürüklendiği aşikârdır. Burada ailelere çok büyük görev düşmekle birlikte, başta emniyet teşkilatımızın bu zehrin üretimi, satışı ve kullanıcılarına ulaşımını önlemesi - okul önü güvenliği vb.- gerekmektedir. Ne yazık ki, sigara, içki, uyuşturucu madde kullanımı gibi yanlışlıklar ve tehlikeler halen okulların etrafında ve öğrenciler için varlığını bir tehdit olarak devam ettirmektedir. Bunun yanında, öğrencilerin içkili ve uygunsuz eğlence ortamlarına eğilimi ve bu tür merkezlerin çocuklarımızın cazibesine sunulması mutlaka çözülmesi gereken bir sorun olarak durmakta.  Bunlarla ilgili ne Eğitim Bakanlığı’nın, ne İçişleri Bakanlığı’nın ne de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yaptığı bir çalışma yok.  En kısa zamanda bu üç bakanlığın ortak programıyla bu konularda çalışma yapmasını bekliyoruz. ; adı okul dizisi olan, gençlik dizisi, aile dizisi olan fakat okulla, gençlikle, aileyle, eğitimle ilgisi olmayan, ahlaksızlığı kendisine ilke edinmiş bu dizilerin engellenmesi için RTÜK’ü göreve davet ediyoruz. Olmuyorsa, bu konuya doğrudan Başbakanlığın müdahale etmesi bizce elzem olmuştur" denildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki