Bir süre önce İYİ Parti Gebze Belediye Başkan adayı olan Burcu Çetinkaya, CHP ile İYİ Parti ittifakı ile adaylıktan el çektirilmişti. Çetinkaya'nın ismi ise şu aralar Saadet Partisi Gebze ile anılıyor. ​

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından bizzat Gebze Belediye Başkan Adayı olarak atanan Burcu Çetinkaya'nın CHP ile İYİ Parti ittifakı sonrasında adaylıktan el çektirilmesi ve CHP'nin adayı Recep Dursun'u desteklemesi istenmişti. Bu gelişmelerden sonra Dursun'u desteklemek fikrine sıcak bakmayan Çetinkaya'nın Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan Adaylığı için adı geçmeye başladı.

 

SAADET GEBZE'DE 3. PARTİ

Çevre İlçelere kıyasla Gebze'deki gücü ile bilinen Saadet Partisi 2014 yerel seçimlerinde üçüncü parti olmuştu. MHP'yi geride bırakarak AK Parti ve CHP'den sonra üçüncü sırada seçimi tamamlayan Saadet Partisi'nin adayı güç dengelerini her daim değiştirmeye müsait olarak görülüyor. Burcu Çetinkaya'nın iyi bir rüzgar yakalamasına rağmen İYİ Parti adaylığından el çektirilmesi Çetinkaya destekçilerini rahatsız etmişti. Bu rahatsızlığın ve seçim arenasında olma isteğinin sonrasında Çetinkaya'ya Saadet Partisi'nden teklif geldiği ve Çetinkaya'nında teklife olumlu cevap verdiği konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyor.