Sahte para operasyonu!

09 Aralık 2014, Salı - 16:07

 

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü piyasaya sahte para süren şahıslara yönelik başlattığı mücadele sonucunda 8 şahıs yakalanarak cezaevine gönderildi.

Kocaeli İzmit İlçesinde 17 Kasım günü akşam saatlerinde bir iş yerine giren 3 şahıs, alışveriş yaptıktan sonra parasını vererek iş yerinden ayrıldı. İş yeri çalışanları parayı kontrol ettiklerinde sahte olduğunu fark edince durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri sahte parayı veren 3 şâhısın kimliğini kısa sürede tespit etti.

 

Olayı gerçekleştiren şahıslar 18 Kasım gecesi saat 02.00 sıralarında Gebze İlçesi Güzeller Mevkii İstanbul istikametinde bir araç içerisinde yakalandı. Şahısların yakalandığı araçta ve şahıslar üzerinde yapılan aramalarda 49 adet 100 ABD Doları, 2 adet sahte kimlik, 1 adet sahte sürücü belgesi ele geçirildi.Bir diğer olay da Körfez İlçesinde yaşandı. İddialara göre 20 Kasım günü gece saat 02.30 sıralarında Körfez ilçesinde bulunan bir petrol istasyonuna girerek yakıt aldıktan sonra araçta bulunan şahıslar görevliye sahte para vererek istasyondan ayrıldı.

 

Durumu fark eden görevliler hemen emniyet güçlerine haber verdi.  Olay yerine gelen ve incelemelerde bulunan emniyet güçleri kısa sürede şahısların kimliğini belirledi. Olayı gerçekleştiren2 şahıs  2 buçuk saat sonra yakalandı. Şahıslardan toplam 13 adet 100 TL’lik banknot ele geçirildi.Körfez İlçesinde gerçekleşen bir diğer sahte patra olayı ise 20 Kasım 2014 günün saat 08 45 sıralarında meydana geldi. Körfez’de uygulama yapan ekiplerin dur ihtarına uymayarak İzmit istikametine kaçan bir araç İzmit İlçesi Seka Tüneli civarında içerisinde bulunan 4 şahısla birlikte yakalandı.

 

Olayda araçta ve şahısların kaçarken yol üzerine attıkları toplam 8 adet 100 TL’lik ve 4 adet 50 TL’lik sahte banknot ele geçirildi. Gözaltına alınan 9 şahıstan 8’i sevk edildikleri adli merciiler tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki