14 Ocak 2020 günü Bursa ilinde R.K isimli bir şahısın aranarak kendisini polis olarak tanıtan şüpheliler tarafından 269 bin 500 lira dolandırılması ile ilgili olarak, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu yakalanan 3 şüpheli tutuklandı

Edinilen bilgi ve iddialara göre;  Bursa ilinde ikamet eden R.K isimli  vatandaş, 14 Ocak 2020 günü,   telefonda kendisini polis olarak tanıtan şahıslar tarafından arandı. Mağdur vatandaş, isminin  ve hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığı yönünde kandırılarak, bu işten kurtulması için, telefonun  ucundaki kişiler tarafından  söylenilen herşeyi yapmaya başladı. 

 

 

DOLANDIRILDIĞINI FARK ETTİ

Telefonla arayan ve kendilerini polis  olarak tanıtan   kişiler, vatandaşın bütün paralarını  çektirip kendilerinin  verdikleri hesaba göndermesini istedi. R.K isimli vatandaş  269 bin 500 TL para, operasyon sonrası kedisine iade edileceğini düşünerek verilen hesaba yolladı.   Bir süre sonra şahıslara ulaşmak istedi. Ancak   ulaşamayıp durumu  yakınlarına anlatınca dolandırıldığını fark etti.

 

 

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Hemen polise şikayette bulunulması üzerine  çalışma başlatan  emniyet güçleri, olayı gerçekleştiren şüphelilerin  Kocaeli’nde ikamet eden L.E, İ.T, R. Y olduğunu tespit etti. Gerçekleştirilen operasyon ile yakalanan  şüpheliler tamamlanan işlemleri sonrası sevk edildikleri adli merciiler tarafından tutuklandı.