Sanayi Müzesi Kuruluyor

01 Ekim 2015, Perşembe - 13:29

Sanayi Müzesi KuruluyorGebze Ticaret Odası ve Gebze Teknik Üniversitesi'nin ortaklaşa proje için üniversitenin konferans salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısına GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve GTO meslek komitesi başkanları ve davetliler katıldı

Toplantıda ilk olarak konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, "Özellikle şunu belirtmek istiyorum GTÜ bizim için çok önemli. Bugün bir müjde bekliyorsunuz. Bu müjdeyi rektörümüz verecek. Teröre Hayır Kardeşliğe Evet Buluşması'nda Ankara'da tarihi bir gün yaşandı. Yüz binlerce kişiye dünyaya birlik mesajı verdik. GTO olarak bu etkinliğe Gebze'den 400 kişiyle gittik. Bizler binlerce yıl bu topraklarda bir arada yaşamayı öğrendik. O günden sonra birlik olma günüdür. Ülkemiz üzerinde oynan oyunlara gelmeyeceğiz” dedi. Çiler şöyle devam etti:

ÇİLER, ‘12 BİN 450 ÖĞRENCİYE ULAŞTIK’

“Bölgemizin gelinmesine katkı sunmaya çalışıyor ve elimizden gelen çabayı göstermeye gayreti gösteriyoruz. Bu aylık süreçte Macaristan, Almanya, ABD, İtalya gibi değişik ülkelerden ziyaretler oldu. Bizim için bu uluslararası ilişkilerin önemi çok büyük. Hannover Fuarı'na katıldık. Fuar süresi boyunca 132 ticari görüşme yapıldı. Bir diğer konu ihracattaki projemiz. Birde yaşadığımız kentte sosyal bir kazanım sağlamak istedik. Sosyal anlamda gençlerimizin madde bağımlılığı konusunda kullanırsan kullanılırsın diye bir projeye imza attık. 2014-2015 eğitim öğretim yılında 12 bin 450 öğrenciye ulaştık. Bu projeden sonra TBMM'de kanun tasarısı çıktı. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

KIŞLA ÖĞRENCİ YURDU OLMALI

Bir diğer sosyal sorumluluk projesi de bir kitap da senden olsun kampanyası başlattık. Topladığımız kitapları bu eğitim öğretim yılında öğrencilere ulaştıracağız. Bir diğer sosyal sorumluluk projesi de nitelikli eleman için Gebze OSB ile 20 bin 800 metre kare yer aldık. GOSB ile birlikte bir mesleki ve teknik lise yapacağız. Diğer sosyal projemizde 3 tane 112 acil istasyonları hizmete açıldı. Türkiye'de eğitime en çok önem veren 3 oda arasındayız. Vergisini düzenli ödeyenlere yeşil pasaport ve indirim yapılması yönünde talebimiz devam ediyor.  Darıca Kışlası bir sağlık alanı olsun. Farabi Devlet Hastanesi araştırma hastanesi olacak. Bu yerde sağlık alanında kullanılmalı. Seçimler yaklaştı. Siz kendi sorunlarınızı değil yaşadığınız bölgenin sorunlarını anlatın. Gebze Kışlası, Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri için yurt olsun. Kışlanın bir kısmı öğrenci yurdu bir diğer kısmı da halka açık park olmalı.”

GÖRGÜN, ‘GTO İLE BÖLGEYE HİZMET EDİYORUZ’

Nail Çiler'in ardından Gebze Teknik Üniversistesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün bir konuşma yaptı. Rektör Görgün, "Hepiniz üniversitemize hoş geldiniz. Gebze Teknik Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün bilgi birikimi üzerine kuruldu. Bu üniversitenin kurulmasında GTO'nun bir fiil aktif olarak görev aldığını biliyorum. Göreve geldiğimiz günden beri bölgeyle iletişim halinde olmaya devam ediyoruz. GTO ile birlikte bölgemize hizmet etme doğrultusunda çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri birçok çalışmada bulunduk. GTO her zaman bizim etkinliklerimize gereken desteği verdi. GTÜ 4 fakülteden ibaret. Bu 4 fakültenin altında endüstri mühendisliği bölümünü de kurduk. Bölgede ihtiyaç olan eğitim programı hazırladık. GTÜ ve GTO ortak projesi olarak daha evvel yaptığımız toplantıda ülkemizin ihtiyacı olan bir sanayi müzesinin Gebze'ye kazandırmak istiyoruz. İlk kullanılan alet ne varsa, şu anda ne varsa ve bundan sonra planlanan teknolojilerin sergilendiği bir müzeyi bölgeye kazandırmak istiyoruz ” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki