Sanayiye denetim komisyonu kurulacak

02 Kasım 2014, Pazar - 14:15

 

Dilovası Belediyesi, ilçedeki sanayi kuruluşlarına yönelik denetim komisyonu oluşturdu. Dilovası’ndaki sanayi kuruluşlarıyla kent arasında köprü olacak komisyon, hem sanayi kuruluşlarını denetliyor hem de sanayi-kent birlikteliği için çalışma yapıyor.


Dilovası Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Zabıta Müdrülüğü bünyesinde kurulan bir denetim komisyonu, Dilovası İlçesi sınırları dahilinde Dilovası Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğu altında olan sanayi kuruluşlarına yönelik denetimlerde belediye yetkilileri mevcut durumu tespit edip, kayıt altına aldıktan sonra eksiklikleri belirliyor. Sanayicilerin sorunlarını dinliyor ve yakından ilgileniyor. Eylül ayı itibari ile start verilen sanayi kuruluşları denetimi aralıksız devam ediyor. Mermerciler Küçük Sanayi Kooperatifi bölgesindeki işletme ziyaretlerine devam eden Dilovası Belediyesi Denetim Komisyonu, sanayicilerin sorunlarına çözüm üretilmesi noktasında da belediye ile sanayicilerin ortak hareket etmesi yanında denetim sırasında iş yerlerinin sorunları ile ilgilenip, çözüm için yol gösterici ve yardımcı oluyor.

 

“SANAYİCİLERLE ORTAK ÇALIŞMA”
Konuyla ilgili açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası’nın sanayinin merkezi olduğunu, bu neden ile öncelikli temel hedeflerinin mevcut durumun tespit edilerek, sorun, sıkıntı ve eksiklerin kayıt altına alınarak bir veri tabanının oluşturulması planlandığını belirtti. Şeffaf bir yönetim anlayışı ile katılımcı yönetime sanayicileri de dahil eden bir yönetim anlayışını hayata geçirmek istediklerini söyleyen Başkan Toltar, “Sanayicilerle gerçekleştirilen işletme ziyaretleri firmalara tarafından da takdir görüyor. Bu vesile ile sorunlar, eksiklikler masaya yatırılmış oluyor. Dolayısıyla yapılan çalışmanın adı her ne kadar denetim olsa da sanayici ile bir istişare, fikir alış verişi olması münasebetiyle faydalı oluyor” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki