Sarıbay, ilçe başkanlarını ikna ediyor

12 Ocak 2016, Salı - 13:17

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il kongresinde listeye giremedikleri için kırgınlık yaşayan ilçeleri ikna ediyor. Başiskele ve Karamürsel ile görüşen Sarıbay, dün de istifa eden Kandıra ilçeyi ziyaret etti

Geçtiğimiz Cumartesi günü CHP İl Kadın Kolları’nın kongresini yapmasıyla CHP’de kongre süreci tamamlanmış odu. İl Kongresi’nde seçilmiş başkan olan Cengiz Sarıbay, kongre sürecinin tamamlanması sonrası yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceklerini söyledi. Şu anda CHP Genel Merkez Kurultayı’na kilitlendiklerini belirten İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “16-17 Ocak tarihlerinde büyük kurultayımız yapılacak. Şu anda gözümüzü ona çevirmiş durumdayız. Hepimiz kurultay için Ankara’da olacağız. Ben de Tüzük Değişikliği Komisyonu’nda görevliyim. Bu çalışmaya katılacağım. Kurultayımızı yaptıktan sonra ilimizde yoğun bir şekilde çalışmalarımız başlayacak” dedi. 

KANDIRA’YA GİTTİ
İl kongresi sırasında listeye giremeyen ilçelerin kırgınlıklarıyla ilgili de konuşan Sarıbay, “Geçtiğimiz günlerde Başiskele İlçe Başkanım İrfan Keskin ve Karamürsel İlçe Başkanım Şinasi Yazar ile bir görüşme yaptım. Artık bir kırgınlık söz konusu değil. Her iki başkanımı da kurultaya davet ettim. Geleceklerini düşünüyorum. İstifa ile gündeme gelen Kandıra İlçe Yönetimi’ni ise bugün (dün) saat 16.00’da ziyaret edeceğim. Biliyorsunuz onların istifalarını kabul etmemiştim. Bugünkü görüşmemizde Kandıra İlçe Başkanım Recep Şenol ve ilçe yöneticisi arkadaşlarımın beni anlayacaklarını umut ediyorum. Bu konuda umutluyum” dedi. 

YENİ BİNA ALINACAK
Son olarak yeni satın alacakları il binası ile ilgili de bilgi veren Cengiz Sarıbay, “Şu anda kesinleşmiş bir bina yok. Ama mutlaka bir yer alacağız. Bazı arkadaşlarımız D-100 Karayolu’nun kenarında olsun diyor, bazıları işlek bir caddede olsun istiyor. Ama bu konuda en önemli iş genel merkezin bize ekonomik olarak kattı sunması. Genel merkezden bu desteği almak için çalışmaların devam ediyor” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki