Sarıbay;Yüreklerimiz parçalandı

21 Şubat 2016, Pazar - 10:49

Ankara’da meydana gelen patlama olayına ilişkin CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay basın açıklamasında bulundu. Sarıbay, “Yüreklerimiz yine parçalandı; acılarımız yine tazelendi” dedi.

Ankara Tren Garı önünde yapılan canlı bomba saldırısını hatırlatan Sarıbay, “10 Ekim 2015'de Ankara Tren Garı önünde canlı bomba saldırısıyla yaşanan alçakça saldırının kalplerimizde açtığı yara henüz soğumamışken, kalbimiz başkentimiz haince bir kez daha hedef alındı. Yüreklerimiz yine parçalandı; acılarımız yine tazelendi” şeklinde konuştu.

Bombalı eylemler ile yaratılan korku ortamından söz eden Sarıbay, “Korku ortamının mimarı terörist örgütler veya her kimse işte o kanlı ihale üstlenicileri, bunları himaye eden yerli

ve yabancı işbirlikçiler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Üzülerek ifade ediyorum ki; savaşa inat barışı yücelten ülkemiz ve halkımız bu acıları hak etmiyor” dedi.

“TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR”

Hain saldırılara Türkiye Cumhuriyeti ve halkımız olarak hain saldırılar karşısında kararlılık göstereceğiz diyen Sarıbay, “Barış ve kardeşliğimize yönelik olarak yapılan bu haince saldırıları ve yaratılan terörü şiddetle kınıyoruz. Sebebi ne olursa olsun terör bir insanlık suçudur ve bir an önce sona erdirilmelidir. Nereden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun her türlü şiddet ve terörü lanetliyor; Diyarbakır ve Ankara'daki hain saldırılarda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki