‘Sarıkamış Kahramanlık Destanıdır’

10 Ocak 2016, Pazar - 12:29

 

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Sarıkamış Şehitlerinin 101. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiler, Sarıkamış’ın bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Sarıkamış Şehitlerinin 101. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiler, mesajında şu açıklamalara yer verdi; “Enver Paşa komutasındaki Türk askerleri, Sarıkamış’ta çok zorlu kış şartlarına rağmen vatanı ve milleti korumak amacıyla ülke topraklarına kastedenlere karşı zorlu mücadeleye yılmadan devam ederek, vatan sevgisinin her şeyin üstünde olduğunu bir kere daha kanıtlayarak şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.  Sarıkamış’ta şehit düşen askerlerimizin bu eşsiz yiğitlik destanı, büyük bir fedakârlık ve kahramanlık örneği olmanın yanında, gelecek kuşaklar için de birlik ve kardeşliğin simgesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı tarihimize ‘Beyaz Hüzün’ olarak geçen Sarıkamış Harekatı’nın 101. Yıldönümünde,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Sarıkamış'ta ve yurdun dört bir tarafında kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki