‘Satış Sözleşmesi’ni kabul etmiyoruz

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasında konuşan BES Kocaeli Şube Başkanı Gülizar Ateş, “AKP-Memur Sen işbirliğine ve satış sözleşmesine direneceğiz” dedi
15 Eylül 2015, Salı - 22:04

Büro Emekçileri Kocaeli Şubesi dün Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde Ak Parti ve Memur-Sen arasında geçen Toplu İş Görüşmeleri’ne dair basın açıklaması yaptı. Görüşmelere dair basın açıklamasını okuyan BES Şube Başkanı Gülizar Ateş, “Memur-Sen Genel Başkanı tarafından imzalanan toplu sözleşme kamuoyuna tarihi başarı olarak sunularak, kamu emekçileri ve emeklilerle dalga geçilmiş, AKP hükümetine koltuk denekliği yapılmaya devam edilmiştir” dedi.

‘YAŞAM KÜLTÜRÜMÜZ ZEDELENİYOR’

Konuşmasının başında son dönemlerde yaşayan olaylara değinen Ateş, “90’lı yıllar olarak ifade edilen çatışma sürecine paralel ülkemizde yaşananlar kanımızı dondurmaktadır. Etnik kimliğinden dolayı linçe uğrayan siviller, esnaflar, hareket halindeki otobüslere yönelik taşlı saldırılar, bu arada yaşam kültürümüzü zedelemektedir” dedi.

‘7 HAZİRAN’DAN SONRA NE DEĞİŞTİ’

Yaşanan olaylardan dolayı hayatını kaybedenlerin üzüntüsünü derinden hissettiklerini dile getiren Ateş, “Asker, polis ve sivil yurttaşlarımızın cenazelerinde Türkçe, Kürtçe ağıtların birbirine karıştığı bir süreçte, siyasi iktidara yönelen tepkiler ortadadır. Herkes birbirine 7 Haziran’dan sonra ne değişti? sorusunu sormaktadır” diye konuştu.

‘BUNUN ADI HIRSIZLIK’

Konuşmasının devamında hükümet ve Memur-Sen arasında geçen Toplu İş Görüşmelerine değinen Ateş, “Bugün milyonlarca kamu emekçisinin maaşları hesaplarına yatmış durumdadır. Belki de tarihte ilk defa imzalanan bir toplu sözleşmenin ilk sonucu olarak maaşlarımızda emekli keseneği artışından kaynaklı 20 TL düşüşü hep birlikte yaşayacağız. Aynı zamanda milyonlarca kamu emekçisinin maaşı Eylül ayı itibari ile bir üst vergi dilimine gireceğinden %15’lik bir kayıpta bizleri beklemektedir. Bunun adı hırsızlıktır, vergi adaletsizliğidir” sözlerini kullandı.

‘TARİHİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’

“Kamuoyuna tarihe bir başarı olarak sunulan, tarihi bir satışla karşı karşıyayız” diyen Ateş, “Bugün burada işyerlerimizden başlattığımız duruşu tarihi satışa karşı tarihi bir direnişle taçlandırmak hepimizin görevi olmalıdır. Eşitlik, barış adalet ve insanca bir yaşam talebimizin hayata geçmesi için doğru zeminde doğru taleplerin ardından birlikte mücadele etmekten başka bir seçeneğimiz yoktur” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki