Satranç Ligi, Kocaeli’nin Ev Sahipliğinde Sona erdi

16 Ağustos 2015, Pazar - 12:03

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde iki haftadır süren Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi sona erdi. Ligde Şampiyon Beşiktaş Jimnastik spor kulübü oldu.

 

 

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde son erdi. Başiskele Theness Otel'de 3 Ağustos’ta başlayan ve 14 kulübün yarıştığı şampiyona iki hafta sürdü. Yurt içi ve yurt dışından gelen 219 sporcunun yarıştığı ligde son gün kupa töreni yapıldı. Kupa törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Zekeriya Özak, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tunay, Gençlik Hizmetleri spor il Müdürü Muzaffer Çintimar, Kağıtspor kulübü başkanı İslam Yücel çok sayıda sporcu veli ve hakem katıldı.

TÜLAY’DAN KOCAELİ’YE TEŞEKKÜR

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tunaytörnde yaptığı konuşada, ev sahipliğinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne Kocaeli’ye çok teşekkür etti. Federasyon Başkanı’nın ardından konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Zekeriya Özak, sözlerine çocukların her zaman en iyisine layık olduğunu söyleyerek başladı. Çocukların en değerli varlıklar olduğunu ve geleceğin onların omuzlarında yükseleceğini söyleyen Başkan vekili Özak, "Onların ruhen, ahlaken ve bedenen en iyi şekilde geleceğe hazırlanmaları bizlerin görevi. " dedi.

BAŞKAN VEKİLİ ÖZAK

Bu nedenle çocukların en önemli zeka sporu olan satrancı öğrenmelerini hedeflediklerini kaydeden Özak, üç yıl önce Doğru Hamle'de Buluşalım adı altında son derece önemli bir çalışmayı hayata geçirdiklerini anlattı. Tüm birinci sınıflara satranç takımı verdiklerini ve bu kapsamda öğretmenlerin de bu eğitimin bir parçası haline geldiğine vurgu yapan Başkan vekili Özak, hedeflerinin tüm çocukların satranç öğrenmesini sağlamak olduğunu kaydetti. 

KÜRSÜDE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

16 yaş ve altı genel müsabakalarında Deniz Su Aquamatch satranç ve gençlik spor kulübü sporcusu Tuna Tuncer birinci olurken, 20 yaş ve altı genel müsabakalarında Deniz Su Aquamatch satranç ve gençlik spor kulübü sporcusu Vahap Şanal birinci oldu. Türkiye Satranç Federasyonu Süper liginde birinci Beşiktaş Jimnastik spor kulübü olurken, ikinci Deniz Su Aquamatch satranç ve gençlik spor kulübü ikinci, Türk Hava Yolları spor kulübü ise üçüncü oldu.  İlk üçe giren takımlara kupaları protokol tarafından verilirken, kupa töreni sonrası dereceye giren takımlar kürsüde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki