Sedaş ‘dan Çağdaş Şebeke Modeli

Sedaş ‘dan Çağdaş Şebeke Modeli
25 Eylül 2016, Pazar - 20:23

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. İcra Başkanı Bekir Sami Güven, kurumun artık daha çağdaş bir şebeke yönetim modeline geçtiğini söyledi. 

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. İcra Başkanı Bekir Sami Güven, yazılı yaptığı açıklamada yatırımlarla ilgili verdi. 1700 kişilik bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Güven, “Elektrik enerjisi herkesin hayatında çok önemli bir yere sahip. SEDAŞ olarak bölgemizde 1700 kişilik bir ekiple, verdiğimiz elektrik dağıtım faaliyeti hizmetlerini 7 gün 24 saat sürdürerek bu görevi yerine getirmekten büyük bir onur ve gurur duyuyoruz” dedi. Elektrik enerjisinin teknolojinin kaynağı olduğunu vurgulayan Güven, “Günlük hayatımız yanında iş hayatımızda da elektrik hayatın olmazsa olmazlarındandır. Ekonomi, sanayi, haberleşme, bilişim, sağlık, eğitim, ulaşım gibi tüm sektörlerde kullanılan makine ya da cihazlar nedeniyle elektrik enerjisine hayatımızın her alanında ihtiyaç ve gereklilik duymaktayız” diye konuştu. 

 

ÇAĞDAŞ ŞEBEKE MODELİ

SEDAŞ’ın artık çağdaş bir şebeke yönetim modeline geçtiğinin altını çizen Güven, “SEDAŞ’ta bölgesinde elektrik dağıtım faaliyetini sürdürürken, hem yatırım hem de bakım çalışmalarını arttırıyor. Dağıtım şebekelerinde enerjinin sürekliliğini 7/24 izlemek, arızalara daha hızlı müdahale etmek, uzaktan kontrol ve müdahale sağlamak üzere 40 Milyon TL yatırım yaparak SCADA projesini hayata geçirdi. SEDAŞ SCADA Kumanda kontrol merkezi ile çağrı merkezinin koordinasyonunda, ayrıca (GİS)Coğrafi Bilgi Sistemi ve (WFM) Mobil İş Gücü Yönetim Sistemi projelerini de gerçekleştirerek SCADA ile koordine etti. SEDAŞ artık daha çağdaş bir şebeke yönetim modeline geçiyor. SEDAŞ bölgesi kapsamında 2010-2015 tarife döneminde 360 Milyon TL yatırım hedefledi ve % 100 oranında bu yatırım hedefini gerçekleştirdi. SEDAŞ 2016-2020 yılları arasında da 508 Milyon TL yatırım yapacak” dedi.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki