ŞEDAŞ’TAN GINA GELDİ

04 Ocak 2015, Pazar - 16:05

Elektrik kesintileri insanları canlarından bezdirdi

Kocaeli’nin birçok ilçesinde meydana gelen elektrik kesintileri vatandaşları çileden çıkardı. Vatandaşlar sık sık ve uzun süreli elektrik kesintisi olmasından şikayetçi. Elektrik kesintilerinin sık yaşandığı ilçelerden biri de Çayırova, elektrik sorununa çözüm bekliyor.

İlçelerde yaşanan elektrik kesintileri birçok vatandaşı olumsuz etkiliyor. Özellikle akşamları kesilen ve uzun süre gelmeyen elektrikler esnafların işlerini olumsuz etkiliyor. Esnaf SEDAŞ’ı her elektrik kesintisinde saatlerce aramalarına rağmen ulaşamadıklarını ve kesintilerin sebeplerini dahi öğrenemediklerini dile getirdi.

Çayırova Fatih Caddesi esnafları,  elektrik kesintilerinin son bir ay içinde çok sık yaşanmaya başladığını dile getirerek “Marka şehir denilen bu şehre köy gibi elektrik kesintilerinin olması ve saatlerce gelmemesi yakışmıyor” dediler.

ÖNCEDEN VATANDAŞ UYARILMIYOR

Elektrik kesintilerinin daha önceden vatandaşlara bildirilmediğinden dolayı vatandaşın mağdur olduğuna dikkat çeken esnaflar “Özellikle elektrik kesintisi yapılacağı bilgisi kesinlikle vatandaşa bildirilmiyor. Bundan dolayı da vatandaşlar sürekli mağdur ediliyor. Önceki gün yine saat  11: 00 civarı elektrikler kesildi üç saat elektrikler verilmedi ve bizler SEDAŞ’ı aradık. Sorunun sebebini öğrenmek ve mağduriyetlerimizi yazdırmak için ancak dikkate dahi alınmadık ve sorunlarımızı yazdıramıyoruz telefonlarla ulaşamıyoruz

 ‘ELEKTRİK SATIYORUZ KARANLIKTA YAŞIYORUZ’

Türkiye’nin dış ülkelere elektrik satan bir ülke olmasına rağmen kendi ülkemizde elektrik kesintisi yaşadığımızı söyleyen esnaflar, “Gelişmiş şehirlerde elektrik kesintisi diye birşey olmaz. Kendi ülkemizden başka ülkelere elektrik satıldığı söyleniyor ancak kendi ülkemizde elektrik sorunu yaşıyoruz. Sanayi kentiyiz. Bu şehirde bir saatlik elektrik kesintisi dahi büyük ekonomik kayıplara sebep olmaktadır” ifadelerine yer verdiler.

ESNAFLAR GERGİN

Elektrik kesintilerinden mahalle esnafları da olumsuz etkileniyor. Özellikle gıda satışı yapan esnaflar uzun süreli elektrik kesintilerinden bir hayli olumsuz etkileniyor. Esnaflar Sedaş ekiplerinin sorumsuz davrandığını ve vatandaşın önceden elektrik kesintisi olacağına dair uyarmamasından dolayı kızgın.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki