Şehitlerin adı fidanlarda yaşatılıyor

Ağaç Bayramı ve Jandarma Teşkilatı’nın 175. Kuruluş Yıldönümünde Gebze Mollafenari’de anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.
23 Nisan 2014, Çarşamba - 18:29

 

-Yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan karakol bahçesinde oluşturulan hatıra ormanına 350 fidan dikildi.

-Vali Ercan Topaca’nın da katıldığı fidan dikim töreninde fidanlara 50’ye yakın Gebzeli şehit ve gazinin adının yazıldığı kimlik asıldı.

Kocaeli Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen Ağaç Bayramı etkinliği Gebze Mollafenari’deki jandarma karakol binası bahçesinde yapıldı. Törene Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli İl Jandarma Alay Komutanı Albay Birol Şimşek, Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca İlçe Kaymakamı Ahmet Karaaslan Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ilçe protokolü, Tema Vakfı yetkilileri, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

KÖŞKER: YENİ PROJELERLE GEBZE’Yİ ORMANLA, AĞAÇLA TARIMLA TANIŞTIRACAĞIZ

Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ve Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından söz alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, sanayi bölgesi Gebze’de yeşile, ormana ve doğal tabiat varlıklarının korunmasına büyük önem verdiklerini söyledi. Köşker, “Gebze büyük bir sanayi kenti. Gebze gibi bir sanayi kentinde vatandaşlarımıza yeni yaşam alanları üretmek zorundayız. Biz yüz yılda 67 park yapılan bir şehre 5 yılda 70 yeni park ilave ettik. Bu dönem yeni projelerimizde halkımızı ormanla, ağaçla ve tarımla tanıştıracağız” dedi.

VALİ TOPACA: FİDANLARI DİKTİK, GÖZÜMÜZ ARKADA KALMAYACAK

Kocaeli Valisi Ercan Topaca törende yaptığı konuşmada Gebze’nin yüksek potansiyeli ile Kocaeli’ye çok önemli katkılara olan bir olduğunu ifade etti. Vali Topaca, ”Gebze çok hızlı gelişen ve korunması gereken bir bölge. Yeşilin korunması ve geliştirilmesi gerekir. Jandarmamız fidanlara iyi bakıyor. Diktiğimiz zaman gözümüz arkada kalmayacak. Kaybettiğimiz şehitlerimizin isminin bu fidanlarda yaşamasını istiyoruz. Diktiğimiz fidanlara birer kimlik astık.  Onlar ölmezler, diridirler. İnşallah bu ağaçlar da onların diriliğine şahitlik edecektir” dedi.

Tören inşası tamamlanan ve yakında hizmete açılacak olan Mollafenari Jandarma Karakol Binası’nın gezilmesiyle son buldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki