Semt Konaklarına Yenileri Ekleniyor

Emek Mahallesi’nde yapımına başlanacak 3 katlı semt konağının ihalesi gerçekleştirildi. Semt konaklarına özel önem veren Çayırova Belediyesi Özgürlük, İnönü ve Atatürk mahallelerinde 3 yeni semt konağını hizmete sundu.
05 Ağustos 2015, Çarşamba - 18:05

Belediye geçtiğimiz günlerde Akse Mahallesinde çağdaşkent mevkinde 4. Semt konağının temelini atmıştı. Şimdi de yoğun nüfusun yaşadığı geniş bir kesime hitap edecek Emek mahallesi Semt konağının ihalesini gerçekleştirdi.

 

3 KATLI BİNA 1650 METREKARE ALANA SAHİP 

Tesis; içerisinde okul öncesi çocukların anneleriyle eğitim aldıkları Çocuk kulübü, ilk ve ortaokul öğrencilerinin etüd, ders desteği, kütüphane, bilgisayar sınıfında ücretsiz hizmet aldıkları bilgi evini barındıracak. Aile sağlığı Merkeziyle mahallenin sağlık hizmeti ihtiyacını giderecek olan yapı ayrıca bünyesinde muhtarlık ve ödeme noktalarını da bulunduracak. Başkan demircinin özel önem verdiği ve adım adım takip ettiği Semt konağı projelerinin ilçede her mahalleye uygulanması planlanıyor.

 

7000 ÜYE, 4000 KURSİYER ÖĞRENCİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Demirci, “Semt Konaklarında açtığımız Çocuk Kulübü, Bilgievi, Kurs Merkezleri ve Aile Sağlığı Merkeziyle okul öncesinden üniversiteye kadar Çayırova’mızın çocuklarına, gençlerine, annelere tüm ailelere eğitim, kültür ve sağlık alanında modern eğitim kurumlarında nezih ortam sunuyoruz. 7000 üyesi bulunan eğitim  kurumlarımızda 400 öğrencimize ders desteği veriyoruz. İngilizce, Türkçe, Matematik, Fen branşlarında da ücretsiz ders desteği sunuyoruz. Ayrıca Mental Aritmetik, hızlı okuma ve hafıza teknikleri dersleriyle de programı zenginleştiriyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki