"Sendikayı tanımayan patronlara karşı mücadele etmeliyiz"

05 Ocak 2016, Salı - 12:56

Grevde olan Sca Yıldız işçilerini ziyaret eden Emek Partisi MYK üyesi Tarık Erkan, “Sendikayı tanımayan patronlara karşı mücadele etmeliyiz” dedi.Yeni yıla grevde giren Sca Yıldız işçileri; yoğun kar altında grevlerini sürdürüyorlar. DİSK'e bağlı Tümka-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu işyerinde grevin 11. gününde Emek Partisi MYK üyesi Tarık Erkan, Emek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik Emek Partisi ve partililer işçileri ziyaret etti.

“11 GÜNDÜR GREVDEYİZ”

Emek Partisi üyelerini karşılayan Tümka-İş Genel Başkanı İlhan Özel, “3.5 yıldır örgütlenme çalışmaları yaptık, örgütlendik. Çalışma Bakanlığı'ndan yetki aldık. TİS sürecini başlattık. Ülker işvereni yetkimizi ve sendikayı tanımadığını masaya oturmayacağını söyledi. Sendika olarak yasal yolları bitirdikten sonra grev aşamasına geldik. 11 gündür direnişteyiz. Biz bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ayrıca Emek Partisi'ne bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz" dedi.

“GÖREVİMİZİ YAPACAĞIZ”

Tarık Erkan ise, “İşçilerin demokratik örgütlenme haklarını kullandığı için sendikayı tanımayan patronlara karşı mücadele etmeliyiz. Grev hakkını tanımayan, patronlara karşı, konfederasyon farkı gözetmeksizin bütün işçiler birleşik mücadeleyi başarmalı. Sca Yıldız işçilerini yalnız bırakmamalı, işçi kahvelerinde, işçi duraklarında, işyerlerinde; sermayeye karşı tüm işçileri duyarlı hale getirmeliyiz. Böylesi çalışmada parti olarak biz de görevlerimizi yerine getireceğiz" şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki