Şengün: “İslam Birliği mutlaka kurulmalı”

Şengün: “İslam Birliği mutlaka kurulmalı”
13 Mart 2016, Pazar - 12:56

SP Mart ayı İl Divan toplantısında konuşan SP İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, “İslam Birliği mutlaka kurulmalı hatta kurulmakta gecikmiştir” dedi.

Saadet Partisi (SP) İl Kadın Kolları Şubat ayı çalışmalarını değerlendirdiği Mart ayı İl Divan toplantısını bugün Antikkapı Restoran’da gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Merkez Bölge Sorumlusu Sevil Ertatar, İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, AGD Şube Hanım Komisyonu Başkanı Zeynep Kıvanç Kanpara, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Özkalas, ilçe kadın kolları başkanları ve parti teşkilatı katılım gösterdi. Toplantının Divan Başkanlığını İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün yaparken, yardımcılıklarını ise Genel Merkez Bölge Sorumlusu Sevil Ertatar ve Teşkilat Başkanı Şennur Altınbayrak yaptı. 


ERBAKAN SUNUMU YAPILDI

Meclis toplantısı Saadet Parti Merhum Genel Başkanı, Milli Görüş Temsilcisi ve eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın görüntülerinin yer aldığı slayt gösterimi ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün yaptı. Şengün, “5 yıl önce milyonlarca Müslüman’ın ebedi hayata yolladığı Merhum Genel Başkanımızı saygı ve şükranla anıyoruz. O hayatı boyunca Hakkın rahmeti içi çalıştı. Sahip olduğu makam, mevki ve şöhretten vazgeçmiş mazlumların yanında olmuştu. Bugün dünyanın her yerinde iç savaş var. Sadece Suriye’de 4 bin 70 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu tablo insanların barışa ihtiyacı olduğunu göstermektedir” diye konuştu.


ERBAKAN PROJELERİNİ UYGULADILAR

“İçinde bulunduğumuz coğrafyada bir türlü barış gerçekleşmemektedir” diyen Şengün, “İçinde yaşadığımız dönemde karanlığa doğru gidiyoruz. İslam ülkelerin ve mazlumlara saldırmaktadırlar. Konu Müslüman olunca tüm değerler rafa kaldırılmakta. Asıl soru onlar bunları yaparken biz Müslümanlar ne yapıyoruz? Kucaklaşırken, kutuplaşıyoruz. Bu yüzden bir araya gelmemiz şarttır. Bunun için İslam Birleşmiş milletlerin kurulmadı gerekmektedir. Birlik ve beraberliğimizi tesis etmeliyiz. Farklıklarımızı ayrılık değil, zenginlik olarak görmeliyiz. Fikir ve ekonomi anlamında iş birliğinde olmalıyız. Avrupa Birliği’ne baktığımızda her biri farklı görüşte olsa bile birlik içinde olduklarını görüyoruz.  Erbakan Hoca’nın projelerini bizden önce hayata geçirdiler. İslam alemi çok güçlüdür” ifadelerini kullandı. 


EN GÜZEL CEVAP MİLLİ GÖRÜŞTÜR

Şengün şu ifadelere yer verdi: “Türkiye sürekli olarak yeni acılarla karşı karşıya kalıyor. Bu saldırıların faili bulunmuyor. Saldırılarda ki ama bellidir. Birileri Türkiye’de korku oluşturmaya çalışıyor. Türkiye’yi karıştırmalarına verilecek en güzel cevap milli görüştür. PKK’lı Cemil Bayık denilen kişi ‘ABD bizim ortağımızdır’ diyor. İki gün önce TBMM’de kabul edilen bütçe tasarısını gördük ki borcumuz haddini aşmış durumda. Bu da yeni borçlara yol açacaktır. Bu da vatandaşımıza yeni vergilendirme ve borç olarak dönecektir. Görüyoruz ki bu sömürünün adı ‘kiralık işçidir’. 


İSLAM BİRLİĞİ MUTLAKA KURULMALI

Her gün yerel  ve ulusallarda cinayetler artıyor. Bunlar ahlaki değerlerin azalmasından kaynaklanıyor. İslam dini toplumda dinin, huzurun artması için gönderilmiştir. İstediğiniz kadar başı kaplı milletvekili ve kaymakam çıkarın. Hiçbir anlamı olmaz. Biz kötülükleri arttıran, haksızlık karşısında susmuş anlayışı reddediyoruz. Biz böyle İslam dimi bilmiyoruz. Tarihte her kötü günlerden sonra bir devir yaşanmıştır. Biz SP olarak biliyoruz ki bu karanlıklar yeni bir devir ortaya çıkacaktır. İslam Birliği mutlaka kurulmalı hatta kurulmakta gecikmiştir. İslam birliğinin kurulması bir ihtiyaçtır” 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki